Co by nemělo chybět ve výbavě správného kutila?

Postavit dětem domeček na stromě, opravit rozviklaný jídelní stůl, vyrobit budku pro ptáčky nebo utáhnout šroubky na klikách, které neustále vypadávají – každý správný kutil by si měl s těmito úkoly hravě poradit. Což o to – šikovnost můžete mít v rukách, stejně jako chuť vyrobit si vše svépomocí nebo se v očích milující ženy stát panem dokonalým, pro kterého vyčuhující hřebíky, rozpadlé židle nebo porouchaný odpad nepředstavují žádnou překážku. Jenže silou vůle toho asi moc nezmůžete. Proto potřebujete mít po ruce nářadí, se kterým budou dané činnosti doslova brnkačka!

Ať už pro vás domácí opravy nebo výroby čehokoli představují koníček nebo naopak nutnou povinnost, měli byste mít doma alespoň základní vybavení. To se hodí každému, to je bez debat. Mezi základní vybavení patří šroubováky, nejlépe celá sada obsahující různé typy a velikosti koncovek. Nikdy nevíte, zda k práci budete potřebovat šroubovák plochý nebo křížový. A mít jich v záloze několik, to se určitě hodí.

Další nedílnou součástí výbavy nejen kutilů, ale jistě každé domácnosti, jsou kleště. I tady je na výběr několik druhů a rozhodně není na škodu, pokud si od každého koupíte alespoň jedny. Nejpoužívanější jsou kleště kombinačky, se kterými se umí ohánět každý dělník i bez mrknutí oka. Někdo si dokonce s těmito kleštěmi poradí při všech činnostech. Neprohloupíte, pokud budete mít doma i kleště siko, kterým se lidově přezdívá sikovky. I jejich použití je velmi univerzální, použít je můžete nejen v domácnosti, ale například i v garáži nebo v dílně. Pořídit si můžete i kleště štípací, které se rovněž mohou hodit.