Dodatečné zateplení konstrukcí dvouplášťových odvětrávaných střech metodou suché aplikace CLIMATIZERU PLUS

Foukaná celulózová izolace CLIMATIZER PLUS je vhodná i pro dodatečné zateplení dvouplášťových odvětrávaných střech metodou speciální suché aplikace, aniž by se muselo sejmout obložení interiéru. Pomocí foukané izolace lze také spolehlivě zaizolovat část ze strany interiéru při budování podkroví. Tepelně izolační hodnoty foukané izolace splňují vysoké požadavky ENEV.

Dvouplášťové střechy, které mají větranou vzduchovou mezeru, jenž je napojena na vnější prostředí, mají tímto způsobem zajištěno odvádění vlhkosti, která se do vzduchové mezery dostává difůzí z interiéru.

K tomu, aby byla střecha dostatečně funkční, je důležité vhodné rozmístění a správná velikost odvětrávacích otvorů. Tyto otvory mají schopnost zajišťovat dostatečný přívod vzduchu a zároveň jej odvádět přímo z větrací mezery. Nevýhody takovéhoto střešního pláště ovšem spočívají v málo dimenzované tepelné izolaci a její nedostačující funkci odvětrávání.

Takovéto konstrukce lze snadno opravit u starších objektů pomocí demontáže horního pláště nebo popřípadě změnou celé konstrukční koncepce. Tento problém ale také můžete snadno vyřešit pomocí aplikace foukané celulózové izolace CLIMATIZER PLUS.