Dopřejte si zahradu svých snů

Chcete si vytvořit zahradu, která se pro vás stane ideálním místem k odpočinku i relaxaci? Základem každé zahrady samozřejmě jsou stromy, keře a květiny. Nesmíme zapomenout, ale ani na uměle vytvořené skalky či chodníčky, které teprve zahradě dodávají to správné kouzlo. Pokud jste ještě nikdy dlažbu na zahradu nevybírali, poradíme vám, jak zvolit tu správnou.

Cesta na zahradě má spojovat jednotlivé části zahrady a přitom si má zachovat estetickou funkci. Správně vytvořené chodníčky skvěle dotvoří celou zahradu. Jednou z možností je například netvořit celou cestičku, ale pouze “šlapáky” v trávníku. Jedná se o nepravidelné kusy přírodního kamene, o dostatečné velikosti pro lidskou nohu rozmístěné cca 50 – 60 cm od sebe.

Velmi důležitou roli pak hraje materiál, který si k výstavbě cestičky vyberete. Vhodný je písek, štěrk, dlažba či asfalt. Volba záleží pouze na vaší fantazii. Důležité je nenarušit stávající ráz zahrady.

Betonová dlažba je velmi zajímavá

Velmi často používaný je například beton – na však samotný, ale v podobě moderní dlažby. Správně zvolená betonová dlažba do zahrady perfektně zapadne a nepotřebuje téměř žádnou údržbu a nabízí dlouhou životnost. Navíc díky relativně velkému množství odstínů dlažby je ideální volbou pro každého.

Nebojte se kombinovat

Při navrhování zahrady se nemusíte držet pouze jednoho materiálu. Samotná venkovní dlažba může být několika typů nebo může být kombinována s cestičkami z mulčovací kůry, štěrku či jiných přírodních materiálů.