Dovolená s dětmi? Víme kam

Oblast Šumavy kolem přehrady Lipno je ideálním cílem pro rodiny, které chtějí vyrazit na dovolenou s dětmi. Vaše dovolená s dětmi v areálu Lipno Point bude jedinečným zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat.

Ubytování s dětmi

Areál Lipno Point nabízí ubytování v komfortně zařízených řadových domcích pro celou rodinu na břehu jezera a pohodlné ubytování v chatkách pro 4 osoby s krásným výhledem, je tedy ideální pro rodinné dovolené, je prostorné a zároveň nabízí velký komfort.  Navíc k ubytování dostanete i bonusovou kartu, na kterou se načítá 5 % z ceny ubytování a kterou můžete použít na provozování sportů, návštěvu wellness centra zapůjčení sportovního nářadí či pronájmu plachetnic z půjčovny.

Stížnosti od dětí, že se v areálu Lipno point nudí, od svých dětí zcela jistě neuslyšíte. Nebudou totiž vědět, co mají dělat dřív. Čeká je zde spousta zábavy a dobrodružství uprostřed krásné přírody i objevování nových a dosud neznámých světů.

Prožít rodinnou dovolenou v prostředí přehrady Lipno znamená pro děti v prvé řadě úzký kontakt s přírodou a příležitost užít si vody. Vydat se s rodiči na procházku do okolních lesů, dýchat vůni bylin, slyšet šumění potoka, pozorovat brouky a ptáky nakonec na ně může čekat dobrodružna stezka korunami stromů, která je zakončena návštěvou 40-ti metrové vyhlídkové věže a nabízí fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Fantazii se meze nekladou.

Programy pro děti

Ve vybraných termínech jsou pro děti připraveny zábavní animační programy, které umožňují dětem pobyt venku ve společnosti dalších dětí i v nepříznivém počasí a současně i rozvíjení různých dovedností.

Sport Aréna nabízí animační program pro děti i za špatného počasí.  Pod dohledem zkušených animátorů jsou děti v pohybu, učí se novým věcem, rozvíjí svou kreativitu při různých hrách a pracích a mají spoustu příležitostí k zábavě a aktivnímu vyžití.

V programu jsou například dobrodružná plavba na Králičí ostrov, lukostřelba, různé hry pro prověřování smyslů, večerní opékání buřtů, lezení na víc jak 9 m vysoké lezecké stěně, pohybové hry na opičí dráze, venkovní divadelní představení, v rámci výstavy Ujíždíme na kostkách stavění z Lega, programy zaměřené na kreativitu dětí nebo geocatching, při kterém děti hledají poklady pomocí GPS souřadnic. Součástí Sport arény je také dětský koutek, který je určen pro děti do 6 let.

Sportovní vyžití na Lipně

Dovolená s dětmi na Lipně nabízí spoustu příležitostí užít si vody a vodních sportů, plachtění pod vedením zkušených instruktorů a také další různá sportovní vyžití, jako jsou například míčové hry na plážovém hřišti, využití krytých kurtů pro badminton, squash a tenis, cyklistické a bruslařské výlety jsou možné po širém okolí nebo plně vybavené fitness a wellness s výhledem na Lipno.