Elektronická cigareta, LED světla či stroboskopy – produkty moderní doby

Jste kuřák, nechcete se svého návyku úplně vzdát a přitom Vám vadí zdravotní riziko a omezení, které s sebou kouření klasických cigaret nese? Pak je pro Vás ideální volbou elektronická cigareta.

Elektronická cigareta představuje mnohem zdravější způsob kouření, při němž vdechujete namísto rakovinotvorných látek, které vznikají při spalování běžných cigaret, jen nikotin a vodní páru. Díky tomu nejen šetříte své zdraví, peněženku (elektronická cigareta vychází v přepočtu mnohem levněji než klasické cigarety), ale také si bez obav můžete zakouřit i na místech, kde je to normálně zakázané. Vaše oblečení, vlasy, auto ani byt již nebudou nasáklé cigaretovým dýmem a svým kouřením již nebudete obtěžovat své nekuřácké okolí. Navíc v případě, že se rozhodnete s kouřením úplně skoncovat, Vám elektronická cigareta prokáže také dobrou službu, můžete si totiž zvolit náplně, které budou obsahovat stále méně a méně nikotinu, až si od něj tělo úplně odvykne.

Většině nekuřáků, kteří navštěvují diskotéky či různé párty, hodně vadí zakouřené prostředí – i tady je snadná pomoc v podobě elektronických cigaret, které se snad budou mezi kuřáky čím dál víc rozmáhat.

Na diskotéce kromě skvělé hudby oceníte také krásné světelné efekty, které jsou vytvářeny pomocí pohyblivých hlav – Moving Head. Toto zařízení je skvělé v tom, že dokáže splnit hned několik věcí najednou. Díky své pohyblivosti dokáže pokrýt světlem prakticky jakýkoliv bod pódia, tanečního parketu nebo jiného osvětlovaného prostoru. Pokud je moving head vybaven RGB nebo CMY systémem míchání barev, může vzniknout nepřeberné množství namíchaných odstínů. Dalším typickým efektem je Gobo – obrazec, který se buď promítá na plochu, způsobuje tzv. Gobo shake (chvění) nebo Gobo station (rotaci). Vhodným doplňkem světelných show jsou bezesporu také stroboskopy, bez kterých by žádná světelná show nebyla „tím pravým ořechovým“. K dostání jsou jak klasické, tak energeticky úsporné stroboskopy.

Mezi další úsporná světelná zařízení patří také LED světla. Tato světla vynikají vysokou účinností díky LED technologii, která mění elektrickou energii v maximální míře v energii světelnou, s jen zanedbatelnou produkcí odpadního tepla.