” Existuje způsob, jak řešit konflikty? ” ptají se vesničané z Ugandy

Scientologičtí Dobrovolní duchovní vedli seminář v obci Wobulenzi ve střední Ugandě.

Asi 57 km severně od Kampaly v okrese Luwero ve střední Ugandě, Scientologičtí Dobrovolní duchovní naučili vesničany z Wobulenzi důležitou lekci o řešení konfliktů.

Mezi 900 vesničany byl i předseda městské rady a místní učitelé, kteří se zúčastnili programu prováděného týmem Dobrovolných duchovních z Kampaly.

Předmětem programu bylo Jak řešit konflikty a tato technologie byla vyvinuta podle autora, humanitáře a zakladatele Scientologie L. Rona Hubbarda. Jak řešit konflikty je jedno z 19 témat ze Scientologické příručky, která je k dispozici bezplatně jako on-line kurz na webových stránkách Scientologie a na stránkách Scientologických Dobrovolných duchovních.

Ve skutečnosti, vůdce skupiny, Pehaiah Paul M. Teba, se dozvěděl o programu v roce 2007 na internetu, když se snažil najít řešení mnoha problémů, kterým lidé v jeho zemi čelí a to na webu Dobrovolných duchovních. Od té doby vedl stovky seminářů pro mnoho tisíců lidí na školách, v kostelech a vesnicích po celé Ugandě a sousedních zemích.

Asi 37 procent obyvatel Ugandy žije z méně než 1,25 dolarů na den, a roky občanských válek zdecimovaly celé části země.

Schopnost řešit konflikty měl význam v mnoha aspektech života vesničanů z Wobulenzi – od řešení zemědělských a pasteveckých sporů až k urovnání přátelství a manželství ohrožené zdánlivě neřešitelnými rozdíly.

” Naučil jsem se, jak komunikace může vyřešit řadu problémů, ” řekl jeden z účastníků.” Naučil jsem se být upřímný a věrný, a jak řešit konflikty,” řekl jiný. ” To nám pomůže řešit konflikty v našich komunitách,” byla reakce dalšího účastníka semináře.

Každá skupina, která si přeje naučit tuto technologii, může požádat o bezplatný seminář u Scientologických Dobrovolných duchovních.

Program Dobrovolných duchovních byl výslovně určen pro použití scientologů i ne-scientologů. Každý, z jakékoli kultury nebo jakéhokoli vyznání může trénovat jako dobrovolný duchovní a používat tyto nástroje, aby pomohl svým rodinám i komunitám. A všichni jsou vítáni, aby tak učinili.

Vybaven účinnou technologií pro řešení prakticky každého problému, Dobrovolní duchovní žijí dle motta:” Bez ohledu na problém, vždy se s tím dá něco udělat. ”

____

Přesahuje všechny etnické, kulturní a náboženské hranice, program Dobrovolného duchovního je zde pro každého, kdo potřebuje pomoc. Trénink na dobrovolného duchovního je zdarma k dispozici na internetových stránkách Scientologických Dobrovolných duchovních pro každého, kdo chce pomáhat druhým.

Scientologická církev vydala novou brožuru, Scientologie – Jak můžeme pomoci: Scientologičtí Dobrovolní duchovní – něco se s tím dá udělat, kvůli dalším informacím o programu. Chcete-li se dozvědět více nebo si přečíst kopii brožury, navštivte webové stránky Scientologie.

# # # #

Při vytváření programu Dobrovolných duchovních, L. Ron Hubbard napsal: ” Pokud někdo nemá rád zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco udělat. Může se stát dobrovolným duchovním a pomoci civilizovat, přinést svědomí, laskavost, lásku a svobodu z dřiny vštípit důvěru, slušnost, poctivost a toleranci.”