Fénujte jemné vlasy jako profesionál – 3. Část

Jemné vlasy jsou často skutečným oříškem, když přijde na jejich styling. Velmi těžko drží tvar a mohou vypadat splihle. Fén na vlasy a trocha zručnosti vám může pomoci dosáhnout skvělých výsledků třeba každé ráno.

Co budete potřebovat?

Fén na vlasy s nastavitelnou teplotou a rychlostí a s vyměnitelnými nástavci. Ideální jsou profesionální fény na vlasy, které jsou díky použitým materiálům a technologiím mistry ve svém oboru. Jako nástavec budete potřebovat trysku, která žene proud vzduchu do jednoho místa.

Kulatý keramický kartáč, protože keramika lépe udržuje teplo. Vhodnější je s větším průměrem.

Šampon a kondicionér pro umytí vlasů před stylingem. Použít můžete přípravky, které máte doma nebo pro zvýraznění objemu speciální šampon pro objem vlasů.

Stylingové přípravky. Tužící pěna na vlasy – spíše s vyšším fixačním účinkem, záleží na typu vašich vlasů. Lak na vlasy.

Krok č. 1

Do umytých a ručníkem vysušených vlasů vetřete pěnové tužidlo zhruba o velikosti golfového míčku. Záleží také na délce vašich vlasů. Tužidlo promněte v dlaních a nanášejte od kořínků ke konečkům. Tento proces je důležitý, protože tužidlo u konečků zdvihá vlasy a tím se tvoří objem. V opačném případě byste spíše zatížili konce, kde již tolik tužidla ani není potřeba.

Nastavte váš fén na vlasy na vysokou rychlost a střední teplotu a lehce prosušte vlasy. Můžete si pomoci rukama a lehce vlasy u kořínků jakoby masírovat a nadzvedávat.

Krok č. 2

K fénu připojte trysku, která vám pomůže nasměrovat proud vzduchu na jedno místo. Než vezmete fén na vlasy do ruky, je třeba vlasy rozdělit do vrstev. Nejlepších výsledků při tepelném stylingu totiž dosáhneme při fénování malých pramenů vlasů. Začíná se od spodu, takže zbytek vlasů připněte navrch hlavy skřipcem. Nyní bude důležitá i vaše zručnost. Může chvíli trvat, než se vám do rukou dostanou ty správné pohyby a tak to určitě při prvních neúspěších nevzdávejte. Fén na vlasy nastavte na vyšší teplotu. Vezměte kulatý kartáč, podeberte vlasy u kořínků a jakoby češte vlasy směrem ke konečkům zároveň s fénem. Tímto způsobem pokračujte, dokud nebudou vlasy úplně suché. Poté si z vlasů odeberte další vrstvu.

Krok č. 3

Vlasy by po fénování měly být na dotek suché a hladké. Pomocí kulatého kartáče pak můžete vytvořit dokonalý objem tím, že vrchní vlasů budete vyčesávat nahoru. Nakonec je lehce prohrábněte prsty a více nečešte. Pokud bude potřeba, zafixujte ještě celý účes pomocí laku na vlasy.