Filtr na změkčení vody

Z názvu „změkčovač“ je zřejmé, že jde o zařízení, které změkčuje či upravuje chemickou strukturu vody. Pokud se tedy setkáme s tvrdou vodou, tyto změkčovače neboli změkčovací filtry nám tu tvrdost pomohou odstranit. Jak přijdeme na to, že máme vodu tvrdou? Například na pouhé oko u spotřebičů v kuchyni nebo v koupelně. Mezi nejčastější případy patří rychlovarná konvice či pračka. U nich často najdeme vodní kámen bílého až šedého zbarvení. Samozřejmě potřebnou jistotu získáme tím, že si necháme udělat rozbor vody.

Jestliže z rozboru zjistíte, že máte tvrdou vodu, obraťte se na nás. Naše firma Vám může nabídnout řešení, které Vám zaručeně pomůže se zbavit tvrdosti vody. Existují dva typy filtrů a to jsou průmyslové a do domácností. Průmyslové jsou pro velké firmy, vyskytující se v oblasti, které zabírají plochu min. 2-3 m2. Ty druhé, které se montují do domácností, slouží k úpravě vody v rodinných domech.

Pro odstranění tvrdosti vody používáme změkčovací filtr Katex, jenž nás zbaví od chemických prvků vápníku a hořčíku, které v nadměrném množství tvoří ve vodě nerozpustné uhličitanové sole – pro nás známé jako vodní kámen. Máte-li tento problém, poradíme Vám, jaký typ filtru(velikost, kapacita atd.) bude pro Vás nejvhodnější.