Ford Explorer

Vozy americké provenience jsou v Evropě vnímány jako podřadné vozy, ale opak je pravdou. Vezměme třeba Ford Explorer, jedná se o velmi kvalitní vůz, který, ale trpí nekvalitním českým servisem. Jde o to že, v České republice se neprovádí servis tak jak by měl. Oleje v automatech se kvůli pověrám nemění a pak se každý diví že, automat přestal řadit a hned je na vině nekvalitní auto. A přitom je problém v tom článku mezi sedačkou a volantem.

Off road Ford Explorer

Právě vynikající terénní vlastnosti vozu Ford Explorer mě přivedly jako fanouška značky Ford k tomuto modelu.  Důležitá pro mě byla prostupnost v terénu a dostatečný výkon motoru. A právě tento model značky Ford splňoval veškeré moje požadavky. Jeho jedinečný vidlicový šestiválec v kombinaci s jednoduchým pohonem 4×4 je ideální do terénu.

Náhradní díly na Ford

Další mýtus co v ČR panuje je pověst o drahých dílech na americké vozy. Ceny dílů třeba na Ford Explorer jsou na stejné úrovni jako třeba na Favorita. Svůj Ford Explorer jsem kvůli zanedbanému servisu a touze po individuální úpravě celý znovu postavil. A například cena všech tlumičů Rancho (top kvality) se pohybuje okolo 5000,- za celou sadu a to je opravdu směšná cena.