Francouzští Scientologové říkají, že morální život je „víc cool“

Paříž, Francie

6. 12. 2013

Dobrovolníci ze Scientologické církve oslovili mládež na pařížském předměstí St. Denis dne 2. listopadu s Cestou ke štěstí, nenáboženským morálním kodexem založeným zcela na zdravém rozumu.

Dobrovolníci ze Scientologických církví v Paříži mají pro své město vzkaz: Život je „mnohem víc cool“, když je postaven na morálních principech vyjádřených v Cestě ke štěstí, nenáboženském morálního kodexu založeném na zdravém rozumu.

Hudební videa, videohry a jiné formy zábavy často předávají sdělení, že „cool“ znamená žít extravagantní a nezřízený život. Cesta ke štěstí rozptyluje tento mýtus a dobrovolníci ze scientologických církví v Paříži oslovili 2. listopadu mládež v Saint Denis, aby věděli, že to není ani zdaleka pravda.

Dobrovolníci zřídili stánek obklopený tříapůlmetrovými kreslenými obrázky módních teenagerů nesoucí slogan „Plus cool la vie!“ (“Víc cool život!“).

Po celý den se setkávali a mluvili s lidmi všech věkových kategorií a dávali jim výtisky Cesty ke štěstí, snadno rozpoznatelné podle kreslených postav „Plus Cool La Vie“ na obálce.

Podle Cesty ke štěstí „Pokoušet se přežít v chaotické, nečestné a všeobecně nemorální společnosti je obtížné. Každý jednotlivec nebo skupina touží po tom, aby v životě dosáhli tolik radosti a tolik osvobození od bolesti, kolik jen mohou. Vaše vlastní přežití může být ohroženo špatnými skutky lidí ve vašem okolí… Vy jste pro ostatní důležití. Naslouchají vám. Můžete na ně mít vliv. Jistě vás napadají jména jiných lidí, jejichž štěstí nebo neštěstí je pro vás důležité. Těmto lidem můžete touto brožurou bez příliš velké námahy pomoci přežívat a vést šťastnější život.“

_____

Cestu ke štěstí napsal v roce 1981 autor, humanitář a zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard. Je nesmírně populární od svého prvního vydání v roce, přes 109 miliónů výtisků se distribuovalo ve 111 jazycích ve 209 zemích a oblastech.

Scientologická církev a její členové hrdě sdílejí nástroje pro šťastnější život, obsažené v Cestě ke štěstí se všemi, jejichž cílem je také lepší svět. Více informací najdete na Scientology.org/The-Way-to-Happiness.

###

Scientologie: Jak pomáháme – Cesta ke štěstí, Vytváření světa poctivosti, důvěry a sebeúcty je jedna ze série brožur, které předkládá Mezinárodní scientologická církev, aby vyhověla žádostem o více informací o scientologickém náboženství a o tom, jak podporuje celosvětové humanitární iniciativy a programy společenského zlepšení.