I ve firmě by se nemělo zapomínat na jarní úklid

Dbejte ve firmě na čistotu. Jedině tak budou pracovníci pracovat naplno, a zároveň tak budete skvěle reprezentovat svou společnost. Děsí vás na stolech kolečka od hrnků, šlápoty na koberci nebo okno, přes které není vidět? Řekněte už dost a využijte firemní úklid. Najděte si spolehlivou úklidovou firmu, která všechny tyto nedostatky napraví a vy tak do nového roku vkročíte jako nová firma.

Výběr spolehlivé úklidové firmy neuspěchejte. Vybírejte pečlivě a vždy si ověřte jejich služby. Samozřejmostí by pro ně měl být kompletní úklid ať už jednorázově či v pravidelných intervalech. Že nevíte, jak taková spolehlivá úklidová firma vypadá? Nebojte se, my vám poradíme.

Jarním firemním úklidem nastartujte nový rok

I firmy by měly myslet na úklid na jaře. Po zimě se do kanceláří nanese mnoho nečistot, a proto je firemní úklid nezbytný. V rámci jarního firemního úklidu byste měli zajistit mytí oken, vymetení pavučin, odprášnění a vyčištění míst, které se v běžném úklidu nedělají. Jedná se např. o utření prachu na vysokých skříních, obrazech, garnyžích, topení a celkově na místech, kam se uklizečka těžko dostává.

Pečlivě se věnujte úklidu koberců

Máte ve většině částí firmy koberce? Zejména ty po zimě potřebují vyčistit. V zimě se do nich dostane sůl od zaměstnanců z chodníku, sníh i bláto. V rámci jarního firemního úklidu využijte i hloubkové čištění koberců. Využijte proto profesionální vysavač nebo průmyslový vysavač. Díky nim dostanete z koberce i zašlapanou špínu. Zapomeňte na nákup nových koberců a objednejte si profesionální vysavač.

Myslete i na další podlahy a žaluzie

Ve společnosti chodíte i po dřevěné podlaze? I ta potřebuje údržbu po zimě. Doporučujeme vám impregnaci podlahové krytiny, díky které bude podlaha zase jako nová. Jak je to se žaluziemi? Pokud máte na oknech klasické hlíkové horizontální žaluzie, ty potřebují čistit průběžně. Zato vertikální látkové žaluzie stačí čistit 1x za tři roky, avšak velmi poctivě.

Co by měla mít profesionální úklidová firma?

Než si vyberete úklidovou firmu, zjistěte si její reference. Často je naleznete na webových stránkách, kde mají společnosti např. oskenované dopisy od zákazníků. Správná úklidová firma by měla patřit i do České asociace úklidu a čištění, na kterou se vztahuje etický kodex celé asociace. Další vlastnosti spolehlivé úklidové firmy jsou komunikativnost, ochota, zkušenost, vyškolenost zaměstnanců, dále by měla mít tu správnou úklidovou techniku a vždy by vám měla poradit vhodné postupy úklidu.