IML – inmould labeling

IML in-mould labeling je označení technologie, která se používá především v plastikářské výrobě k tištění štítků a etiket přímo na plast.

Polypropylenová in-mould etiketa se aplikuje na plastový obal souběžně s jeho vyfukováním nebo odléváním a stává se tak jeho pevnou součástí. Životnost etikety je tak stejná jako životnost obalu.

Štítek slouží jako integrální součást konečného výrobku. Kombinace formování a dekorace výrobku navíc snižuje celkové náklady na výrobu.

Obal slouží jako „oblečení“ pro výrobek a stává se jeho součástí. Obal významně ovlivňuje prodej výrobků. IML technologie je využívána zejména na plastové kbelíky, kelímky a ostatní plastové nádoby. Vysoká kvalita grafiky a životnost stejná jako životnost obalu u IML technologie s možností maximálního využití plochy obalu je jedinečnou reklamou každého výrobku baleného do obalů s IML značením. Evropští výrobci již pochopili variabilitu a výhody použití plastových obalů – zejména plastových kbelíků s víkem s použitím IML etiket. V současné době se tento druh stává jedním z nejoblíbenějších druhů obalů v Evropě.

Mezi přední výrobce moderních plastových kbelíků s víkem a plastových kelímků, dóz a vaniček s víčkem různých tvarů, velikostí a barev s použitím IML etiket patří česká společnost Dřevoplast Ludvík s.r.o.

http://www.vyroba-plastu.cz/cs/technologie/iml-inmould-labeling/

http://www.vyroba-plastu.cz/cs/clanky/

http://www.vyroba-plastu.cz/cs/clanky/iml-inmould-labeling/