Infrasauny

Máte za sebou náročný pracovní den a toužíte po zaslouženém odpočinku? Navštivte infrasaunu. Pobyt v ní je nejen velmi příjemný, ale také prospěšný našemu zdraví. Infrasauna má své kořeny v Japonsku, ačkoliv se její princip odvíjí od tradičního skandinávského saunování. Jedná se o kabinu, ve které působí infračervené záření.

Co to je infrasauna

Infrasaunu si můžete pořídit domů nebo ji navštívit ve wellness centru, kterého je mnohdy součástí. Teplota vzduchu se v infrasauně pohybuje v rozmezí 30 až 60 °C. Záleží na mnoha faktorech – například jak hodně saunu vyhřejete, jak často se větrá a také jakou pozici v sauně si vyberete. Infrasauny jsou asi nejznámější konkurencí pro parní kabiny a finské sauny. Na rozdíl od nich však ke svému působení nevyužívají vodu, nýbrž fungují se zapojením do zásuvky.

Pobyt v sauně se doporučuje jako kratší, v rozmezí 5 až 10 minut. Poté by měla následovat sprcha vlažnou vodou. Celkově můžete však saunování věnovat zhruba hodinu svého času. Střídejte fáze pobytu v sauně, ochlazení pod sprchou a odpočinku. Tento cyklus zopakujte přibližně třikrát.

Účinky infrasauny

Saunování má obecně pozitivní dopady na naše zdraví. Pobyt v infrasauně povzbuzuje krevní oběh. Teplo proniká do svalových tkání a podporuje jejich pružnost. Infrasaunu je vhodné používat před i po zátěži jako účinnou prevenci před možným zraněním. Uvolnění v infrasauně je dobré také před masáží. Infrasauna svým zářením pomáhá na bolesti kloubů a své uplatnění nachází také v oblasti kosmetické péče – řeší celulitidu, různé kožní problémy i potíže s pletí. Z těla pomáhá odplavovat škodlivé látky a vlivem ochlazení také přispívá k otužování a posiluje naši imunitu.

K tomu, abyste si domů pořídili infrasaunu, potřebujete jen několik metrů čtverečních prostoru. Můžete ji instalovat přímo do své domácnosti i třeba do venkovního prostředí. Vyberte si saunu vyrobenou z kvalitních materiálů, která vám vydrží spolehlivě sloužit po mnoho let.