Jak si udržet čistou vodu v zahradním bazénu?

Léto se blíží a majitelé zahradních bazénů se již těší na koupání v křišťálově čisté bazénové vodě. Zazimování bazénu bude konečně minulostí. S příchodem slunce a koupání se také vynořují otázky, jak na údržbu bazénu, aby nás každý den vítal čistý bazén. Kvalitní českou chemii do bazénu či bazénové příslušenství doporučujeme zakoupit u profesionálů, mezi něž patří také internetový obchod Bazénová chemie Praha provozovaný společností Techneco Praha.

Na co všechno musíme při údržbě bazénu myslet? V prvé řadě je důležité omezit padání nečistot do bazénu, k čemuž poslouží bazénové plachty. Zachycení pevných nečistot probíhá v pískových filtracích, jejichž náplní je filtrační písek s různou velikostí zrn. Pro menší bazény lze místo písku použít zeolit, účinný filtrační materiál s vynikajícími sorpčními vlastnostmi.

K čištění bazénu nám pomůže bazénový vysavač, který se sám pohybuje po bazénovém dně. Na čištění stěn bazénu si vybereme vhodný bazénový kartáč. Na plovoucí nečistoty pak použijeme bazénové síťky hlubinné či hladinové.

Úprava bazénové vody je nezbytná k udržení její čistoty. Bazénová sůl je šetrnou bezchlorovou chemií. Sůl do bazénu je tvořena převážně chloridem sodným, který se postará o udržení kvality bazénové vody bez použití dalších přípravků bazénové chemie. Jinou možností je přidat chlor do bazénu ve formě roztoku chlornanu sodného. Nejjednodušší a časově nejméně náročné je použití tablet do bazénu, které se vkládají do bazénového plováku. Zejména multifunkční tablety zajistí jak čistou vodu, tak i optimální pH vody. S růstem řas si poradí algicid.

Údržba bazénu se na první pohled může zdát složitá. Nemějte však obavy. Vše, co k ní potřebujete, najdete v internetovém obchodě Bazénová chemie Praha, včetně užitečných rad a návodů.