Jak skladovat pneumatiky

Bez pneumatik se u žádného vozidla neobejdeme. Pneumatiky vydrží provoz zhruba 4-5 let. Záleží jak aktivní jste řidič. Stejně jako o jiné části vozu, i o pneumatiky je třeba se starat, jinak se vám může stát, že přezujete na zimu a skladované pneumatiky budete moci po sezóně vyhodit kvůli špatným úložným podmínkám.

Špatné skladování má na výdrž pneumatik vliv. Měli byste tedy pečlivě zvážit, na jaké místo je po dobu nevyužívání uložíte. Mít je jen tak opřené na zahradě nebo na balkóně není zrovna to pravé. Pro pneumatiky byste měli vybrat suché, odvětrávané a temné místo s konstantní teplotou, která není příliš vysoká

Pneumatiky můžete mít buď na discích nebo samostatně bez disků. Uložení pro takové pneumatiky je pak rozdílné. Je to z důvodu aby se špatným položením nedeformovali. Například zimní pneumatiky, které na léto ukládáte a máte je na ráfcích, je doporučováno je pokládat naplocho na sebe a to maximálně 4ks. Pokud máte možnost pneumatiky na ráfcích zavěsit tak to udělejte, je to nejlepší metoda uskladnění. Samostatné pneumatiky naopak na plocho nepokládejte, ale postavte vedle sebe.

Takovýmto uložením se vám pneumatiky nezdeformují a zaručí vám delší životnost i lepší jízdní vlastnosti než pneumatika špatně skladována. Kromě samotného uložení je potřeba pneumatiku očistit, např po zimě omýt vodou, odstranit kamínky a okraje sundané pneumatiky namazat lehce vazelínou.