Jak strávit aktivně dovolenou

Aktivní dovolená představuje pro každého něco jiného a pro mnohé může být spojení těchto slov dokonce nesmyslné. Obecně lze říct, že aktivní dovolená zahrnuje nějakou formu aktivního odpočinku, může se jednat o cestování, turistické výlety nebo relaxaci sportem. Areál Lipno Point nabízí spoustu příležitostí k tomu, jak dovolenou aktivně prožít.

Golf, bowling a raketové sporty na Lipně

Jednou z možností, jak aktivně strávit čas o dovolené, je golf. Jižní Čechy a okolí Lipna nabízejí pro milovníky golfu spoustu příležitostí. Příznivci golfu mají k dispozici několik golfových areálů s různým stupněm obtížnosti, které jsou obvykle citlivě zasazeny do okolní přírody. Přímo v areálu Lipno Point je pro zájemce o golf připraven golfový simulátor. Toto zařízení zobrazuje na projekčním plátně golfové hřiště a hráči odpalují proti plátnu skutečný míček, jehož dráha je snímána infračervenými paprsky. Na plátně je zobrazen jak reálný čas, tak trajektorie letu a vše je vyhodnocováno.

Další zajímavou možností sportovního vyžití v areálu Lipno Point je bowling. Bowling patří mezi velmi oblíbené sporty a pro mnoho lidí je způsobem relaxace a příležitosti k setkání s přáteli. Tato zábavná společenská hra se objevila ve 20. letech 20. Století v USA a první bowlingová herna byla otevřena v roce 1840 v Knickerbockers v New Yourk City. Bowling vyžaduje na začátku trpělivost, abyste se naučili správnou techniku hodu koulí, pak přináší spoustu zábavy a zároveň i relaxaci.

Pro příznivce míčových a raketových sportů jsou ve Sportareně Lipno dva tenisové kurty, dva badmintonové kurty pokryté kvalitním vinylovým povrchem i dva squashové kurty pro dvouhru. Na své si přijdou i příznivci stolního tenisu, pro které jsou připraveny čtyři stoly. K dispozici je i půjčovna sportovních potřeb a náčiní pro jednotlivé sporty.

Aktivní odpočinek ve fitness centru

Všestranné možnosti pro aktivní odpočinek nabízí i fitness centrum s kardio trenažéry, kde Vám pobyt navíc i zpříjemní výhled na Lipenské jezero. Najdete zde také steppery, cyklotrenažéry, trenažéry veslování, běžecké trenažéry a cross trenažéry. Pro příznivce posilování jsou k dispozici  posilovací věže a najdete tu i prostor pro protažení s činkami, gymply, overbaly, expandéry, švihadla. Fitness centrum můžete samozřejmě využívat při jakémkoli počasí.

Jachting na Lipně

Mezi nejoblíbenější sportovní aktivity provozované na Lipně patří samozřejmě jachting. Díky své velikosti a povětrnostním podmínkám je Lipno ideální vodní plochou pro windsurfing, jachting a další vodní sporty. Pokud nevlastníte patřičné oprávnění, můžete si objednat vyhlídkovou plavbu po Lipně nebo si půjčit menší plachetnici nebo katamarán, na které průkaz nepotřebujete. Připraveny jsou pro Vás také malé jachty, loďky, šlapadla, pramice, sea kajaky, paddleboardy, parníčky pro nejmenší,  plachetnice Feva a Longtze Premier.