Jaký čaj máte nejraději vy?

Všechny pravé čaje (mimo bylinných a ovocných odvarů) pocházejí z jednoho druhu rostlin – čajovník čínský (Camelia sinensis). Různé typy čajů se liší zejména stupněm fermentace.

Základní typy čajů jsou: černý, oolong, zelený, bílý a Roibos čaje .

Černý čaj (20% kofeinu). Má výraznou vůni a chuť. Obsahuje přírodní antioxidanty, které příznivě účinkují jako prevence proti vytváření zhoubného nádoru, napomáhá snižovat cholesterol v krvi, posiluje cévy, zabraňuje tvoření zubního kazu a plaku. Jemně stimuluje. Černý čaj se zalévá vroucí vodou.

Oolong čaj (10-15% kofeinu). Je polofermentovaný – “na půl cesty” mezi zeleným a černým čajem, velmi voňavý, zlaté barvy a výjimečné chuti. Má uvolňující účinky, výborný pro pleť i zuby, urychluje metabolismus, podporuje zažívání a snižování váhy. Pouchong Oolong se zalévá horkou vodou těsně před dosažením bodu varu.

Zelený čaj (5-10% kofeinu). Má velmi jemnou vůni a chuť, někdy poněkud nahořklou. Vysoký obsah antioxidantů. Snižuje cholesterol v krvi a reguluje hladinu krevního cukru, zlepšuje zažívání. Pomáhá v předcházení vzniku nádorového bujení a kardiovaskulárních onemocnění. Zvyšuje obranyschopnost organismu proti chřipkovým a jiným virovým onemocněním. Zelený čaj se zalévá 80°C teplou vodou.

Bílý čaj (1% kofeinu). Je velmi lahodný a vzácný, připravuje se ze sušených nerozvitých listových pupenů, nebo mladých čajových lístků, sklizených do 48 hodin po vyrašení. Obsahuje velké množství antioxidantů, pomáhá pročišťovat tělo, má výborný vliv na stav pleti. Vhodný i pro malé děti a těhotné ženy. Výzkumy prokazují, že bílý čaj může zastavit růst některých druhů zhoubného nádorového bujení. Bílý čaj se zalévá vodou 90°C teplou.

Rooibos čaj pochází z keře jménem čajovníkovec kapský (Aspalathus linearis), rostoucího v jihoafrické provincii Western Cape. Jeho listy procházejí oxidací a získávají tím výraznou červenohnědou barvu. Připravuje se stejně jako černý čaj – zalitím právě vroucí vodou, nechává se louhovat 2-3 min, vzniklý nápoj je červenohnědé barvy a nasládlé vůně. Rooibos čaje obsahují minimální množství kofeinu, jsou velmi bohaté na antioxidanty. Obsahují vysoké množství vitamínu C a řadu minerálních látek (železo, měď, vápník, draslík, hořčík). Vhodný jako alternativní bezkofeinový nápoj pro děti, kojence i těhotné ženy.
Všechny druhy čajů vysoké kvality různého balení a provedení včetně čajů ajurvédských, wellness či dárkových balení na český trh dodává společnost de Wolf GROUP s.r.o. z Chebu.
http://serendib.cz/8-caje

http://www.dewolf.cz/cs/marketing-a-media/

http://www.dewolf.cz/cs/marketing-a-media/jaky-caj-mate-nejradeji-vy/