Kia Ceed: Kvalita Slovenského původu

Kia Ceed je rodinné auto, které by si přál mít ve své garáži nejeden řidič. Jedná se o vůz určený pro Evropský trh, který vyrábí Korejský výrobce aut Kia Motors. Design auta byl navržen v Německu a vůz samotný se vyrábí u našich východních sousedů – na Slovensku, konkrétně v Tepličke nad Váhom. Na trh byla Kia Ceed uvedena v roce 2006 a vyrábí se dodnes. Za dobu své existence stihla Kia Ceed posbírat mnoho ocenění od spousty renomovaných automobilových magazínů.

Kia Ceed vyniká mimo jiné v oblasti bezpečnosti. To ostatně potvrzují testy EURO NCAP, kterými toto skvělé auto prošlo bez ztráty jediné hvězdičky. Získalo tedy 5/5 což svědčí o jeho výjimečné bezpečnosti. A to se rozhodně hodí vzhledem k tomu, kolik agresivních šílenců a silničních pirátů brázdí naše silnice.

Bezpečnost ale rozhodně není jedinou silnou stránkou vozu Kia Ceed. Asi budete souhlasit, když řeknu, že u aut je velice důležitá také kvalita zpracování a vozu celkově. Ovšem i v tomto ohledu si Kia Ceed vede více než skvěle. Použité materiály v interiéru vozu jsou kvalitní, stejně jako většina součástek nejen pod kapotou vozu. Kia se totiž chce zbavit své pověsti výrobce ne příliš kvalitních vozů, kterou v minulosti celkem oprávněně získala. A Kia Ceed je důkazem toho, že to Kia myslí vážně. Ne nadarmo je tento automobil opatřen 7 letou zárukou, což je u aut téměř nevídané.

V dnešní době, kdy jsou pohonné hmoty téměř dražší než zlato, je velice důležitým kritériem pro výběr vozu taktéž spotřeba. I v tomto ohledu si Kia Ceed stojí perfektně. Její nejúspornější dieselové motory mají kombinovanou spotřebu i pod 5l paliva na 100 km, což řadí tento vůz mezi nejúspornější vozy na trhu. Velmi dobře si stojí také benzínové motory, ostatně podívejte se sami na technické údaje Kia Ceed.

Co říci na závěr? Naše recenze auta Kia Ceed mluví jasně. Jedná se zkrátka o úžasné auto za více než rozumnou cenu. Pokud budete hledat podobný vůz u konkurenčních značek za obdobné peníze, budete to mít sakra těžké.