KONCERT KANCELÁŘE PRO NÁRODNÍ ZÁLEŽITOSTI SCIENTOLOGICKÉ CÍRKVE PŘEDSTAVUJE HUDBU BRATRSTVÍ

| WASHINGTON, D.C. • 30. ZÁŘÍ, 2013 |

Vedoucí členové diplomatické komunity, včetně jihoafrického vevyslance pro Spojené státy Ebrahima Rosoola, federální úředníci a komunitní vůdci společně strávili hudební večer dne 13. září věnovaný lidským právům, který pořádala Kancelář pro národní záležitosti Scientologické církve ve Washingtonu, D.C. Koncertem provázela skupina Gondwana Dawn, jejíž hudba odráží trvalou víru v bratrství lidstva.

Gondwana Dawn převzala své jméno z pravěkého kontinentu, který, jak geologové věří, existoval bok po boku v Indii a Africe stovky milionů let před tím, než se pevnina rozdělila.

Hudba této skupiny je splynutím afrických a indických písní, rytmus a tanec čerpaný z bohatého dědictví africké spirituality a posvátné indické víry. Tento hudební projekt kombinuje uměleckou zručnost dvakrát Grammy oceněného Robina Hogartha a mezinárodně uznávaného zpěváka indické klasiky Padmashree Sumitrá Guaha.

Velvyslanec Rasool popsal unikátní směs hudby jako “založeno na hodnotách, lidských právech a humanitě…. Je to v pestrosti, různorodosti, kde utvrdíme naše individuální identity. ”

Gondwana Dawn byla založena v roce 2011, kdy Hogarth pořádal řadu hudebních seminářů v jihoafrických školách. Tam také objevil velké množství talentů, vyzkoušel více než 350 dětí a mládeže a z nich vybral osm, aby se zúčastnili mezikulturního projektu sponzorovaného podpůrným programem peermontské školy, iniciativy k vybudování dokonalostních center v sedmi veřejných vysokých školách v provincii Gauteng v Jižní Africe. Děti, z nichž mnozí nikdy nevycestovaly z vlastních čtvrtí, letěly s Hogarthem do Indie, kde měly možnost poznat indickou kulturu a hudbu. Spolupracovaly s klasickými hudebníky, aby vytvořily spojení indické a africké hudby, což vyvrcholilo v nahrávání alba a koncert v Novém Dillí.

Při přivítání účinkujících v Kanceláři pro národní záležitosti Scientologické církve, promluvil ředitel pro sociální reformy Jesse Morrow a předal hold jinému faktoru, který mají Indie a Afrika společný – lásku ke svobodě. Hovořil o Ghandím a Nelsonu Mandelovi a jejich legendárních přínosech v oblasti lidských práv. Morrow podal přehled o stavu programu za lidská práva, který je sponzorován Scientologickou církví a který vzdělává mládež a dospělé v oblasti práv zakotvených ve Všeobecné deklaraci lidských práv Organizace spojených národů.

Album Gondwana Dawn bylo vydáno v dubnu 2013 a Hogarth, Guaha  a několik dalších mladých afrických umělců je na turné po Spojených státech, které je sponzorováno Indickou radou pro kulturní vztahy.

_____

Dne 12. září 2013 otevřela Kancelář pro národní záležitosti Scientologické církve své dveře kompletně zrekonstruované budově Frasor Mansion jen kousek od kruhového objezdu Dupont Circle ve Washingtonu, D.C. Úřad má řadu zařízení pro setkání, konference, semináře, workshopy a nejrůznější akce, které slouží k podpoře spolupráce při řešení největších společenských problémů.