Kulma – tipy pro udržení vlnitého účesu

Někdy to vypadá, že naše vlasy mají vlastní rozum a zapomínají, kdo je tady pánem. Pro mnohé z nás je největší bitvou udržet svůj pracně vytvořený vlnitý účes déle než 20 minut. Než, ale poletí vaše kulma do koše, podívejte se na pár tipů, jak nasadit pořádný protiútok.

Proč je vůbec těžké účes udržet?

Existuje několik důvodů, proč to vypadá, že vaše rovné vlasy odmítají jakoukoli úpravu. Jedním z možných vysvětlení je, že jsou jednoduše příliš těžké. Zejména dlouhé, rovné a husté vlasy s rovným střihem mohou být pro kulmu příliš náročným úkolem. Pomoci si můžete změnou střihu, kdy se vlasy trochu odlehčí, dále je vhodné používat silnější stylingové přípravky a kulmovat vlasy po malých částech. Dalším důvodem mohou být vlasy poškozené. Kulma ani jiné elektrické kadeřnické pomůcky se nedoporučují používat v případě, máte-li vlasy mechanicky poškozené (lámavé vlasy, roztřepené konečky). Vlasy jednoduše nemají sílu držet požadovaný tvar. Ani v tomto případě nemusí kulma skončit v koši. Tento problém řeší jedna návštěva u kadeřníka, který poškozené vlasy odstraní a popřípadě doporučí i následnou péči. Dalším častým problémem jsou suché vlasy. Je velmi obtížné nejen udržet tvar, ale vůbec nějaký vytvořit pokud máte suché vlasy. Pomoci by měly speciální přípravky pro suché vlasy a hydratační masky. Kondicionér by se měl používat pravidelně po každém mytí vlasů.

Kdy je kulma vhodná k použití

Zdravé, středně až hodně husté vlasy se kulmují nejlépe. Mají dostatek bílkovin i vlhkosti, což je pro styling ideální. Nejste-li jeden z těchto šťastlivců, můžete vyzkoušet alespoň následující trik. Je-li to možné, nechte vlasy v klidu jeden den po umytí a styling provádějte až další den. Vlasová pokožka má čas se vyrovnat a také již vytvoří trochu jakýchsi přírodních olejů, takže vlasy budou poddajnější a i kulma se vám bude lépe používat.

Udržte své kadeře

Začínáme, že vlasy umyjeme. Pamatujte, že každý styling se dělá na čisté vlasy. Pokud se vlasy příliš nemastí, nemusíte si mýt vlasy před každým stylingem. Důležité je používat šampon i kondicionér určený vašemu typu vlasů. Chystáte-li se na dech beroucí proměnu, zkuste použít šampon pro objem. Máte-li silné vlasy, použijte také pěnu pro zvětšující objem, abyste vlasy jakoby oddělily a odlehčily. Kulma na vlasy pracuju na principu vysoké teploty, proto nikdy nezapomeňte použít sprej na ochranu vlasů před vysokou teplotou. Aplikujte ho po celé délce vlasů a chvíli nechte působit. V tento okamžik se již kulma může nahřívat, protože vám stačí vlasy rozdělit na malé části. Kulma na vlasy může mít různé průměry i délky. Pamatujte, že čím menší průměr, tím více budou vlasy vlnité.

Ideální kulma na vlasy

Na trhu je mnoho druhů kulem, ovšem ne všechny mohou být vhodné. Ideální je keramická kulma, která vlasy nejméně zatěžuje a zároveň se s ní perfektně pracuje. Velikost kulmovací plochy je již na vás. Svoji keramickou kulmu si můžete vybrat i na http://www.a-vlasy.cz/kadernicke-potreby-elektro-kulmy-a-kulmofeny-c-15_78.html.