Kvalitní sada hrnců je základní vybavení každé kuchyně

Bez hrnce se v kuchyni zkrátka neobejdete. Využijete jej při přípravě polévek, omáček i dušeného masa. Jenže ne s každým hrncem můžete v kuchyni provádět ta správná kouzla. Jak tedy pro své vaření vybrat toho správného pomocníka?

Můžete mít sice krásnou kuchyni, ale pokud ji nedoplníte o kvalitní vybavení, bude vám spíše na okrasu. V současné době kuchyňské vybavení pokročilo obrovským krokem kupředu – výrazně se změnil nejen jejich design, ale zlepšila se i kvalita materiálů či pečlivost zpracování. Zapomeňte tedy na nevzhledné hrnce, které si možná ještě pamatujete z dob vašeho dětství – dnes se i vaření může proměnit v módní přehlídku!

Jen jeden hrnec správné hospodyňce nestačí – chce to sadu. Jen si představte, že budete chtít uvařit slavnostní oběd pro celou rodinu, s jedním kastrůlkem si jen stěží poradíte. A připravit oběd tzv. z jednoho hrnce? To se přece nehodí. Velice oblíbenou variantou jsou smaltované hrnce, které se pyšní odolností vůči poškrábání příborem i vůči chemii. Vybírat můžete z pestré palety vzorů. Díky krásným hrncům vás vaření bude o to více bavit.

Rozhodnete-li se investovat do nové sady hrnců, dobře si rozmyslete, jaká sada vám bude nejvíce vyhovovat. Nejčastější variantou je sada nádobí čítající 6 kusů nádobí – tedy tři různé velikosti hrnců a tři odpovídající pokličky. Co se týče ceny, rozdíl mezi šestidílnou sadou a osmidílnou sadou už není tak veliký, proto se vyplatí pořízení osmidílné sady nádobí. Vybrat si můžete mezi sadou čtyř hrnců a čtyř pokliček, nebo sady tří hrnců s odpovídajícími pokličkami a jedné pánve. Výběr záleží na vás, rozhodujte se podle toho, v jaké míře se stavíte k vaření a jak nádobí využijete.

Pokud se považujete za milovníky vaření a v kuchyni tak trávíme poměrně velké množství času, nebuďte troškaři a pořiďte si desetidílnou sadu hrnců s rendlíkem a pánví. Ozdobou vaší kuchyně se může stát nerezová sada hrnců, která je nejen krásná na pohled, ale i velice kvalitní.