Kvalitní zimní pneu

Zimu tu máme nějaký ten měsíc a s tím i povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky. I když tomu současné počasí moc neodpovídá, určitě je velmi vhodné mít pneumatiky přezuty. I když není napadlý sníh, tak silnice jsou o to více zrádnější a na některých místech plné ledovky a námrazy. Při neopatrné jízdě mohou být důsledky tragické.

Mít povinnost používat na vozidle zimní pneumatiky platí od 1. listopadu. V zákoně je ale definováno, že pokud počasí dovoluje, nemusíte zimní pneumatiky mít vůbec. I přes tento nelogický výklad je dobré mít zimní pneumatiky přes celou zimu a to někdy dříve než od 1. listopadu. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z jiného materiálu než letní a proto už při teplotách okolo 7 °C lépe sedí na vozovce a přizpůsobují se povrchu. Lépe odvádí vodu a sníh. Pro všechny šetřílky tedy není vhodné čekat na první napadlý sníh a pak v rychlosti přezouvat, ale opravdu se vyplácí mít zimní pneumatiky obuty včas.

Pokud ještě nemáte zimní pneumatiky a čekáte na první sněhovou nadílku, můžete si zatím vybrat kvalitní pneumatiky na www.pneu360.cz