Leasing na auto – přenechání leasingu

Leasing je v podstatě způsob financování produktu, kdy v jeho průběhu platíme za používání daného předmětu. Po celou dobu placení leasingu patří produkt leasingové společnosti a teprve při zaplacení poslední splátky leasingu je předmět náš. Nejčastěji je leasing spojován s financováním automobilů.

Přenechání leasingu?

Přenechání leasingu je dnes častou používaným pojmem. K přenechání leasingu vede lidi řada důvodů. Nejčastějším důvodem je ztráta solventnosti- schopnosti splácet, stejně tak se může stát, že zjistíme, že auto dostatečně nevyužijeme. Člověk si nemůže dovolit dál splácet leasing, proto leasing přenechá novému zájemci. Odpadají starosti s převodem povinného ručení, protože to má na sebe napsáno leasingová společnost.

Jak na to?

Leasing může převést firma nebo osoba na novou firmu či osobu. Tento krok můžeme uskutečnit několika způsoby, jako je nabízet automobil s leasingem v autobazaru nebo například tuto možnost nabízet aktivně svépomocí. Nový zájemce o leasing je posuzován stejně tak, jako předchozí. Při přenechání leasingu poté nový zájemce doplatí zbytek leasingu, aby se stal majitelem automobilu.