LPG správná volba v období finanční krize

Také s hrůzou sledujete cenu benzínu a připadá Vám, že se den po dni enormně zvyšuje? Podle ekonomických úvah a prognóz se jedná o trvalý růst, který v žádném případě nebude stagnovat. Situace je skutečně neudržitelná, zvláště v kontextu prohlubující se ekonomické krize, jejíž důsledky dopadají na každého z nás. Život bez automobilu ovšem řešením není. Jak tedy minimalizovat náklady na pohonné hmoty? Zcela jednoduše a efektivně. Stačí k tomu přestavba automobilu na LPG.

LPG znamená nejen levněji, ale i bezpečněji

Cena benzínu se vyšplhala na hranici ekonomické únosnosti, zatímco LPG je v dnešní době levnější více nežli o polovinu. Pakliže k nynějším cenám ještě připočítáme vizi rapidně se zdražujícího benzínu, můžeme se dočkat i většího poměru, který úspornosti LPG výrazně nahrává. Mnoho lidí, kteří tento fakt berou v potaz, ovšem od montáže LPG nakonec ustoupí. Zdá se jim, že LPG není dostatečně bezpečné. Jedná se ovšem o velkou mýlku, neboť bezpečnost zařízení LPG v mnoha ohledech dokonce převyšuje komponenty benzínového automobilu. Ptáte-li se jak je to možné, rádi Vám poskytneme odpověď. LPG je pod přísnější kontrolou, a proto si můžete být jisti, že v případě montáže homologovaných a certifikovaných nádrží bude Vaše LPG zařízení maximálně bezpečné. Další bezpečnostní pojistkou je výběr kvalitního LPG autocentra, které musí disponovat zařízením odpovídajícím legislativním předpisům a certifikátu ISO 9001.

A jako bonus. LPG méně zatěžuje motor a životní prostředí

Nemusíte být zrovna fanatickými ochránci přírody, aby Vás nepotěšilo, že LPG výrazně omezuje výdej škodlivých zplodin linoucích se z výfuku automobilu. Čísla hovoří zcela jasně, LPG je výrazně přátelštější ke vzduchu, který dýcháme. Dalším nepřehlédnutelným pozitivem, kterým se LPG pyšní, je menší zátěž motoru, čímž LPG přispívá k prodloužení jeho životnosti. LPG se tudíž stává jedinou schůdnou variantou v dnešním motorizovaném světě. Neváhejte proto s přestavbou Vašeho automobilu na LPG.

Shrňme si výhody LPG:

  •  LPG je výrazně levnější než benzín
  •  bezpečnost LPG je stejná, v mnoha ohledech vyšší, než u benzínu
  • LPG šetří životní prostředí
  • LPG prodlužuje životnost motoru

Kde kvalitně namontují LPG?

Vyberte si autoservis, který vlastní všechny požadované technické a legislativní parametry pro  LPG, budete mít nejen záruku skvělé práce a kvalitních komponentů, ale i bezpečnosti. Ideální volbou je v tomto případě AutoGas Centrum, jež disponuje certifikovaným zařízením pro montáž LPG. Zároveň poskytuje komplexní servis LPG a co navíc, jeho ceny za přestavbu LPG jsou velmi nízké. Jezděte levněji, jezděte na LPG!