MLM jako všeobecně špatně vnímaný pojem

Stále nevíte co od WorldVentures očekávat nebo tápete, zda se jedná o podvod či chytrý způsob, jak si nejen vydělat nějaké peníze, ale zároveň u toho procestovat dosud nepoznané?

Mnoho z nás si v dnešní době automaticky spojuje trojici písmen MLM (tedy řetězový či síťový marketing) s podvodnými praktiky některých společností.

Pojďme si tedy na tuto společnost trochu posvítit a zároveň si ujasnit, co od tohoto světového giganta v oblasti přímého prodeje můžeme očekávat. V tomto článku můžete očekávat informace o tom, jak vlastně celá společnost funguje, kolik peněz si při vstupu do jejich cestovního klubu připravit a jestli se skutečně vyplatí tak, jak je všeobecně prezentováno.

Vstupní poplatky do klubu WorldVentures

V současné době existují dva druhy členství – zlaté a platinové. Za první ze zmíněných zaplatíme jednorázový členský poplatek ve výši $249,98 (cca 5275 Kč) a následně udržovací poplatek ve výši $54,99/měsíc (cca 1260 Kč). U platinového členství je tomu o něco více – vstupní poplatek Vás vyjde na $399,98 (cca 9160 Kč) a měsíčně pak dalších $99,99 (cca 2290 Kč).

Skutečnou výhodou je pak možnost se od měsíčních poplatků jednoduše osvobodit. Dosáhnete toho přivedením 4 aktivních a platících členů.

Co si vůbec představit pod pojmem aktivního člena? Jednoduše řečeno jde o člověka, kterého jste přivedli do tohoto cestovního klubu a který disponuje jedním ze dvou zmíněných členství. Máte-li pod sebou tedy alespoň 4 takové lidi, můžete si od svého 3. měsíce užívat poplatkových prázdnin. Platit je opět začnete od měsíce, kdy tuto podmínku přestáváte plnit.

Otázkou tohoto benefitu tak zůstává, zda přivedení stálých členů, chápajících skutečné výhody členství, je opravdu tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Vstupní poplatky do klubu WorldVentures

Mnoho z vás určitě zajímá výčet skutečných výhod, které za tento vstupní poplatek a následující pravidelné měsíční platby obdržíte.

Pro začátek je důležité ještě připomenout, že za každý utracený dolar získáváte tzv. DreamTrips body, jimiž si pak můžete zaplatit část z ceny vámi vybraného zájezdu a tím tak z již výhodné ceny ještě o nějaký ten dolar umazat. Tyto body naštěstí získáváte již od samého začátku, kdy je dostáváte za každou ze svých měsíčních plateb (tedy 100b za platinové členství a 55b za zlaté).

Drobnou nevýhodou však zůstává, že takto nasbírané body můžete na svůj DreamTrip využít až po jednom roce aktivního členství – pokud náhodou celý rok nevydržíte, body vám propadnou. Jistou cenou útěchy může být vstupní bonus v podobě 300 DreamTrips bodů v případě platinového členství a 200 bodů za zlaté členství, které můžete obratem využít klidně na svůj první výlet napříč novým zážitkům.

Pojďme si nákup samotného zájezdu ukázat na vzorovém příkladu, kde si ukážeme nejen uplatnění bonusových bodů, ale kde zároveň odhalíme jedno z hlavních úskalí nabízených zájezdů.

Představte si tedy nabídku uvítacího DreamTripu do Řecka, kde vás luxusní 4 denní pobyt včetně plné penze a jednoho výletu do okolí vyjde na $299/os (při obsazení 2 os.). Asi si řeknete, že za daných podmínek se jedná o výhodnou nabídku spojující luxus s tím pravým odpočinkem, které vaše tělo již dlouho potřebuje. Ano – jedná, myslete vak na to, že..

Cestovní balíčky nezahrnují přepravní náklady
Pro někoho to možná nepředstavuje až takový problém – v rámci Evropy se do jednotlivých destinací dostanete za pár korun, větší zásah do peněženky to však pravděpodobně bude při výletu mimo Evropu. Je důležité si tedy uvědomit, že nabízené balíčky tak pokrývají „pouze“ hotelové služby a související aktivity, které jsou součástí daného balíčku.

Daň pro sólo cestovatele
Připravte se, že cestujete-li raději sami, budete si muset za samostatný pokoj, stejně jako u běžných CK, připlatit o nějaký ten dolar navíc. V případě tohoto DreamTripu vzroste cena až na neuvěřitelných $499.

Využití bonusových DreamTrips bodů
Na druhou stranu lze na tento uvítací DreamTrip uplatnit bonusové body, o kterých jste se mohli dočíst v předchozích odstavcích. Jste-li držitelé platinového členství – ušetříte tak rovných $100, u zlatého pak $50.

Maximální množství na nákup použitelných bonusových DreamTrips bodů zjistíte na „nálepce“, kterou lze vidět v levém rohu fotografie daného výletu. Od těchto limitů bude upuštěno v případě, kdy za vámi přivedené členy během jednoho roku získáte více jak 3000 bonusových bodů.

Přehled výhod pro držitele členství

Níže vám přinášíme rychlý a stručný výčet členských výhod, které můžete při držení daného členství bez jakýchkoliv dalších omezení využívat. Je libo bezplatný upgrade pokoje či výhodnější parkovné?

Výhody zlatého členství

 • celoroční přístup k exkluzivním cestovním nabídkám

 • pojištění pro cestování letadlem

 • přístup do DreamTrips obchodu

 • vlastní webové stránky

 • letištní transfery, uvítací služby při příjezdu do hotelu

 • možnost potkat speciální hosty, absolvovat nejrůznější exkurze a další aktivity

 • možnost využití slev na letištních parkovištích

Výhody platinového členství

 • veškeré výhody zlatého členství

+

 • 7 denní přednostní přístup k rezervacím DreamTripů

 • přístup k speciálním platinovým DreamTrips zážitkům

 • možnost při nákupu dovolené využít o 50% více bonusových DreamTrips bodů

 • bezplatný upgrade pokojů, lístky na vybrané výlety, slevy na lázeňské aktivity, bezplatná účast na kulinářských kurzech atp.

WorldVentures se o své členy stará jak nejlépe může, což dokazuje také dohodami s vybranými obchodníky a restauratéry, u kterých se vám hodnota finální útraty převede automaticky k vašim DreamTrips bodům.

Závěrečné shrnutí výhod a nevýhod

Mezi hlavní výhody členství můžeme zařadit množství, dostupnost a různorodost luxusních pobytů, které systém nabízí. Při vstupu do klubu máte navíc k výběru z uvítacích DreamTripů, které jsou navíc cenově zvýhodněné. Toto nahrává nováčkům, kteří systému ještě úplně nedůvěřují a kteří si jej tak mohou vyzkoušet na vlastní pěst. A navíc – lze na něj využít bonusové body, které získáte při vstupu do klubu!

S výběrem správné dovolené vám bude po ruce tým proškolených specialistů, kteří často čerpají ze svých vlastních cestovatelských zkušeností a mnohdy vám tak poskytnou doporučení, které jsou k nezaplacení. Poslední z námi zmíněných výhod bude směřovat do oblasti pravidelných měsíčních poplatků, kterých se můžete bez větších problémů dočasně či trvale zbavit.

Nevýhodou, kterou je nutné uvést hned na začátku, jsou vyšší vstupní náklady a pravidelné měsíční poplatky, které je potřeba pro udržení svého členství hradit. Pro potenciální členy mohou být mnohdy právě tyto poplatky, rozhodujícím faktorem proč do tohoto cestovatelského klubu nevstoupit. Dalším slabým místem jednotlivých DreamTripů je fakt, že se jedná pouze o balíčky vztahující se k ubytování a souvisejícím aktivitám – přepravní náklady si tedy hradíte ze své vlastní kapsy.

Cestujete-li rádi bez účasti dalších osob, tak vás pravděpodobně nepotěší, že sólo cestovatelé mají jednotlivé dovolené dražší, než je tomu u cestovatelských dvojic. Tento bod je v oblasti cestovního ruchu poměrně běžnou záležitostí. Podobně je tomu i u běžných cestovních kanceláří, které si rovněž účtují poplatky za obsazení pokoje pouze jednou osobou.