Moto bunda – výběr a užitečné tipy

Moto bunda patří mezi důležité bezpečnostní prvky. Její výběr bychom tedy rozhodně neměli podcenit. Pojďme se podívat, jakých kritérií bychom si měli všímat.

Kritéria pro výběr moto bundy

Vybírat můžete ze dvou možností, respektive ze dvou materiálů. Jednou je kožená moto bunda a druhou je moto bunda z textilu. Zde celý výběr začíná. Pak je to samozřejmě otázka vkusu, značky, ceny apod. Dalším kritériem, které jde ruku v ruce s materiálem, je pro jaký druh jízdy a motocyklu vybavení potřebujete. Každý materiál má svá specifika, své výhody, svůj styl a každý se tedy hodí pro jiný druh jízdy.

Moto bunda kožená

Kůže má své specifické vlastnosti, se kterými se musí při výběru počítat. Nutno dodat, že moto bunda není jediná položka z celé výbavy na motocykl. Dále tam patří moto kalhoty, boty, rukavice a samozřejmě úplně nejdůležitější je helma. Teď už se ovšem podíváme, na jaké druhy motocyklů se hodí kožená moto bunda. Kůže nabízí větší bezpečnostní vlastnosti při pádu a také je mnohem pohodlnější při vyšších rychlostech. Z těchto důvodů se kožená moto bunda a další kožené oblečení hodí pro jízdu na sportovních a silničních motocyklech. Kožené oblečení si vždy vyzkoušejte v celé výbavě, abyste věděli, jak sedí. Nezapomeňte přitom ani na boty nebo chránič páteře. Důležité je, aby bylo těsné, jelikož se kůže časem roztáhne a přizpůsobí tělu. Moto bunda by měla být pohodlná a neomezovat jezdce v pohybu. Důležité je také prodloužení zad, aby na ně při jízdě nefoukalo. To samé platí i o rukávech. Špatně sedící moto bunda může jízdu velmi znepříjemnit, proto výběru přikládejte velkou pozornost.

Moto bunda z textilu

Textil se na rozdíl od kůže neroztáhne, proto je důležité oblečení pořádně vyzkoušet. Moto bunda musí sedět a přiléhat na tělo. Zároveň musí být pohodlná a jezdec se v ní musí cítit dobře. Výhody moto bundy z textilu jsou především nepromokavost, lehkost materiálů a použitelnost i při horším počasí. Textil je také velmi pohodlný. Už proto se hodí pro cestovní motocykly, MX-motocross, silniční a cestovní enduro. Co se týká cruiserů a chopperů, můžete si z nabízených materiálů vybrat, protože se hodí oba dva. Textilní moto bundu vybírejte stejně jako koženou a to s celou výbavou. Vyzkoušet je vždy potřeba všechno dohromady.

Kam pro novou moto bundu

Novou kvalitní výbavu seženete na http://motorky-ctyrkolky.com/bundy-c-78.html , kde mají velký výběr veškerého moto oblečení i dalších věcí ze světa moto. Moto bunda pro muže i ženy.