Nebezpečí mobilního záření

Také patříte k těm, kteří vlastní mobilní telefon? Předpokládá se, že na celém světě  se používá téměř 7 milliard mobilních telefonů. Mobilní technologie však neexistují příliš dlouho, jen něco přes dvě desetiletí, a proto vědci neznají jejich úplné zdravotní účinky. Studie z poslední doby však poukazují na nebezpečné účinky mobilního záření na lidské zdraví.

Jedná se především o nádory mozku a slinných žláz, migrény a závratě a problémy s chováním. Tyto rizika jsou obzvláště veliká u dětí, které jsou mobilním telefonům často vystaveni již v útlém věku a jejichž lebka je tenčí a dovolí tak záření pronikat ve větší míře.

Řada vyspělých zemí již na tato rizika reaguje a vydávají různá doporučení, nařízení či dokonce zákony vedoucí k omezení užívání mobilů zejména dětmi. Česká republika však na tuto problematiku zatím nijak nezareagovala.

Snažte se tedy alespoň o dodržování základních pravidel, jako je přednost sms zpráv před voláním, či využití hands-free či reproduktoru k hovorům. Dodržujte obecné zásady životního stylu (zdravé potraviny, kosmetika…) a své tělo pravidelně detoxikujte.