Nejzdravější spánek je na matracích z přírodního latexu.

Člověk prospí zhruba třetinu svého života. Spánek slouží zejména k odpočinku a k regeneraci duševních a tělesných sil. Jedním ze základů dobrého spánku a tím i dostatečné regenerace je kvalitní a zdravotně nezávadná matrace.

Je ověřeno, že ideálním materiálem na výrobu matrací je přírodní latexová pěna.

Latexová pěna se vyrábí z přírodního latexu napěněním se vzduchem a následnou vulkanizací. Výchozí surovina – přírodní latex – je mléčná míza získávaná z tropického stromu kaučukovníku.

Latexová pěna je zcela přírodní produkt s řadou neocenitelných vlastností ideálních právě pro využití k výrobě matrací.

Přírodní latex je zcela netoxický a ekologicky bezpečný. Latexové matrace jsou hygienické, přirozeně hypoalergenní a odolné vůči roztočům. Výsledky bakteriálního měření matrací vyrobených ze 100 % přírodní latexové pěny a matrací vyrobených z jiných materiálů jsou nesrovnatelné a ukazují, že přírodní latexová pěna nedává šanci bakteriím ani roztočům.

Dalším velikým kladem přírodní latexové pěny je to, že nezadržuje vlhkost. Tělní pot je rychle rozptylován díky výborné cirkulaci vzduchu a člověk tak spí neustále v suchu.

Vysoká pružnost přírodního latexu umožňuje vytvarování matrace podle obrysu lidského těla a jeho pevnou podporu v jakékoliv poloze. Speciální a unikátní konstrukce otvorů na obou stranách matrace zaručuje specifickou tvrdost nebo měkkost, čímž je zaručena stálost a absolutní pohodlnost. Latexová pěna může být lisována do širokého spektra tvarů, velikostí a částí s přednastavenou tvrdostí jak matrace, tak i polštáře. Předchází tak vzniku bolestí zad a účinně ulevuje lidem s pohybovými problémy i dlouhodobě ležícím. Latex drží tvar a neslehává se, což je velice důležité pro životnost matrací.

Pokud se rozhodnete pro nákup přírodní latexové matrace nebo polštáře, vyžadujte po prodejci vždy certifikáty kvality LGA a ECO institutu. Na trhu se totiž objevuje mnoho výrobků, které se jako přírodní latexové matrace jen „tváří“. Ve skutečnosti se však jedná o materiál syntetický, v lepším případě o směs latexu syntetického a přírodního.

Matrace vyráběné ze 100 % přírodního latexu s veškerými certifikáty na český trh přímo od výrobce ze Srí Lanky dováží společnost de Wolf Group z Chebu

Až si budete i vy vybírat svoji matraci, nezapomeňte, že investovat do svého zdraví se v každém případě vyplatí.

http://www.dewolf.cz/cs/100-prirodni-latexove-matrace/

http://www.dewolf.cz/cs/100-prirodni-latexove-matrace/latexove-produkty/latexove-matrace