Několik pro pro zateplení fasády

Kdy byste měli jít do rekonstrukce obydlí? Položte si několik otázek: Zvyšují se vám účty za vytápění? Je vaše stará fasáda oprýskaná a nehezká? Profukují vám okna? Tak to je na čase ivestovat do rekonstrukce bydlení. Věřte, že náklady, které rekonsrukce vezme, se vám brzy vrátí. Další výhodou je zvýšení komfortu bydlení a tím i zvyšení hodnoty domu či bytu. Základem je zatepení fasády.

K čemu je zateplní fasády dobré? Určitě vám pomůže k úspoře nákladů za výtápění. Ale jen zateplení fasády vám nepomůže. Dopřejte domu i výměnu starých oken i zateplení střechy. Kdy se vám investice vrátí? To záleží na výběru kvalitních materiálů a na montáži. Svěřte proto zateplení fasády a střechy i výměnu oken profesionálům, kteří ví, jak na to. Proto vám dávají i několikaletou záruku.

Co byste měli vědět?

Kudy vám uniká energie z domu? Nezateplenou střechou projde až 20 % energie, u bytového domu je to 8 %. U zdiva v domě je to 25 % a u bytového domu až 40 %. Oknem projde také až 40 % energie u bytových domů, kde jsou ještě méně kvalitní okna, projde dokonce 50 % energie. V neposlední řadě se jedná o špatnou izolaci podlahy, která ma za vinu únik do 10 % energie.

Proč je zateplení fasády tak důležité?

Existuje spousta pro pro zateplení fasády. Za prvé je to určitě úspora nákladů za vytápění. Navíc díky růstu cen za energie se vám investice do zateplení fasády brzy vrátí. Přesněji řečeno, u vytápění zemním plynem je to asi 6 let a u eletřiny 5 let. Dopřejte si ekonomičtější bydlení i vy!

Za druhé vám rekonstrukce domu pomůže před jeho demolicí. To se jedná hlavně paneláků, kde hrozí koroze výztuží. Právě zateplení ochrání dům před vodou, která může zapříčinit trhliny, které pak vedou k narušení statistiky domu.

Kdo by nechtěl mít v domě či bytě tepelnou pohodu. To se vám díky zateplení fasády splní po celý rok. V létě budete chráněni před slunečními paprsky, které ohřívají zdivo a v zimě se dům nebude ochlazovat díky mrazu. Teplo, které vytvoříte v bytě, zůstane jen bytě, zdi totiž teplo akumulují a postupně ho předávají zpět do bytu, kdy je topení vypnuté.

Čtvrtou výhodou je samozřejmě zvýšení hodnoty domu a to i o několik stovek tisíc korun. A nejen to, zateplení fasády dodá domu elegantní moderní vzhled.

V neposlední řadě musíte myslet i na své zdraví. Plísně totiž zapříčiňují alergie i astma. Na studených zdech se tak může tvořit pára, která je předpokladem vzniku plísní v domě. Zateplení domů bez tepelných mostů vás výskytu plísní ubrání.

Jak dále můžete uspořit za bydlení? Pořiďte si moderní zdroj vytápění a ohřevu vody. Vsaďte na solární panely. Zajistí vám ohřev užitkové vody i vody v topném systému.