Nové dezény pneumatik

Zima je za dveřmi a s ní i povinnost přezout na zimní pneumatiky. Přední výrobci pneumatik připravili pro letošní rok opět řadu novinek. Koupit si tak můžete pneumatiky, které ušetří benzín nebo omezí hlučnost vozu na silnici.

Mezi hlavní inovátory patří značky Pirelli, Goodyear, Continental, nebo Michelin. Značka Pirelli přišla na trh s novinkou Pirelli winter 207 sottozero s2 je to nástupce pneumatiky Pirelli winter 207 sottozero. Byla navržena tak aby aktivně reagovala na mokrý asfalt a nízké venkovní teploty (pod 7 °C) a s velkým úspěchem tak čelí jevu zvanému aquaplaning. Winter SOTTOZERO Series II je zárukou nejlepších provozních vlastností na každém povrchu.pro vás. Goodyear UG8 Performance je Vysoce výkonná pneumatika pro náročné sněhové podmínky, má vynikající výkon na ledu a odolnost proti aquaplanningu.

Pokud vlastníte nějaké SUV budou se vám hodit pneumatiky Goodyear Ultra Grip SUV.jedná se o pneumatiku s vysokým výkonem pro vozy SUV, která nabízí záběr po celu zimu.Další pneumatika pro SUV vozy je Pireli Scorpion winter. Je nástupcem stávající Scorpion Ice & Snow a bude se vyrábět souběžně. Již tak vynikajícího předchůdce doplňuje o vyšší kilometrový průběh pneumatiky (ECO) přičemž si zachovává vynikající vlastnosti předchozího modelu, jako jsou výborný záběr na sněhu a sněhové břečce, dobré brzdné vlastnosti na ledu, vynikající stopa a nízká úroveň hluku. Pneumatika byla vyvinuta pro zachování komfortu a výkonů luxusních SUV vozů i na zimních zasněžených silnicích.

Pro sportovní vozy je zde nový model MICHELIN PILOT ALPIN PA4. Značka Michelin s každou pneu přináší již tradičně nadstandardní dlouhou životnost a palivovou úspornost. Pro klasické vozy od značky Michelin jsou  k dispozici velmi kvalitní pneumatiky  MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2 GRNX. MICHELIN PRIMACY 3 GRNX,  nebo MICHELIN AGILIS + GRNX

Další novinkou kvalitních pneumatik je BRIDGESTONE LM32C Směrový dezén a dlouhé příčné drážky zajišťují vynikající přilnavost a přenos sil na sněhu. Testování životnosti pneumatiky prováděné společností BRIDGESTONE ukazuje, že nová zimní pneu BRIDGESTONE BLIZZAK LM32C má o 10 % vyšší životnost než její předchůdce. Na poháněné nápravě je opotřebení rovnoměrnější o 21 %. Pneumatika vhodná pro mladší řidiče, to je FIRESTONE SZ90 RFT který má zajímavý design a perfektně sedí na mokrém i suchém povrchu.