Nový velkoobjemový a především bezpečnější přepravní návěs je již na dopravním trhu.

Tak jako u úpravy návěsů Huckepack pro použití v kombinované přepravě zboží byla společnost Ewals Cargo Care u úpravy meganávěsů typu XL Code pro kombinovanou přepravu.

Při kombinované – Intermodální přepravě zboží se náklad dopravuje v jednom přepravním návěsu a je využito několik způsobů dopravy – silniční, železniční či vodní. Princip spočívá v tom, že není překládáno samotné zboží, ale je překládán celý přepravní návěs.

Nový Mega Huckepack XLS je vhodný jak pro silniční, tak i pro kombinovanou přepravu zboží.

Jedinečnou předností tohoto návěsu je mnohem lepší upevnění a vyšší zabezpečení přepravovaného materiálu, což umožňuje přepravu zboží, které doposud nebylo možno přepravovat pomocí meganávěsů – jako například pneumatiky, nápoje apod.

Extra pevné, bezpečné a spolehlivé – tak lze charakterizovat mega návěsy Huckepack XLS, které jsou certifikovány podle evropské normy EN 12642XL. Technické řešení těchto mega návěsů umožňuje bezpečnou přepravu zboží, které má tendenci se roztahovat a při přepravě běžnými mega návěsy hrozí vypoulení boků návěsů. Unikátním konstrukčním řešením Mega Huckepack XLS jsou boční závěsy, které nedovolí rozpínání a tak je zachována maximální povolená šířka návěsu.

Mega Huckepack XLS byl testován a schválen německými úřady TÜV a splňuje veškeré nejnovější požadavky trhu, pokud jde o zajištění nákladu a bezpečnost.

Dalšími přednostmi je absence volných dílů, což zvyšuje rychlost vykládky a nakládky zboží. Konstrukce navíc obsahuje dodatečné popruhy v bočních plachtách k minimalizování rizika krádeže nákladu a navíc plachty návěsů Mega Huckepack XLS mohou být jednoduše otevírány z boku.

Možnost využívání mega návěsů pro bezpečnou přepravu zboží, které má tendenci se vyboulovat a které doposud nebylo možno přepravovat běžnými návěsy XL přináší snížení přepravních nákladů a také snížení emisní zátěže.

Společnost Ewals Cargo Care si je vědoma své společenské odpovědnosti v oblasti bezpečnosti a ekologického zatěžování životního prostředí, a proto pro přepravu nákladu využívá nejmodernějších návěsů a přepravních prostředků.

http://www.ewals.cz/cz/celovozove-zasilky.html