Odezva Scientologických dobrovolných duchovních na katastrofu na Filipínách

Filipíny

28. ledna 2014

Přinášejí pomoc těm, kteří přežili super tajfun Haiyan (na Filipínách známý jako tajfun Yolanda)

Od té doby, co 8. listopadu 2013 tajfun Yolanda udeřil, sbor 70 scientologických Dobrovolných duchovních z mise Scientologické církve v Manile a zkušených specialistů odezvy na katastrofy ze Spojených států, Austrálie, Thajska a Japonska poskytují pomoc lidem na Filipínách.

Yolanda je jedním z nejnebezpečnějších dosud zaznamenaných tajfunů. Odhaduje se, že 4 miliony lidí byly vyhnány z domovů. V některých oblastech byly odplaveny celé městské bloky a více než 90 procent infrastruktury bylo poškozeno.

Dobrovolní duchovní pomáhali s úklidem a s organizací a distribucí potravin, oblečení a dalších životně důležitých zásob těm, které tajfun zanechal bez domova. Ve spolupráci s nevládními a charitativními organizacemi vařili jídlo pro tisíce lidí a zabalili více než 12 000 litrů vody pro distribuci.

Co však odlišuje tyto dobrovolníky nejvíce, jsou scientologické asisty, které používají k individuální pomoci lidem. Asisty jsou techniky vyvinuté zakladatelem Scientologie L. Ronem Hubbardem, aby člověku pomohly zotavit se z emocionálních a duchovních následků ztráty, stresu a traumatu.

Na benefičním koncertu v manilském parku Rizal, který Dobrovolní duchovní pomáhali organizovat, se více než 15 000 účastníků naučilo jednoduchý Scientologický asist, který mohou využít k pomoci svým přátelům a rodinám.

Rizal Park je také místem, kde Dobrovolní duchovní postavili několik velkých stanů, v nichž dodávali individuální pomoc a desítky seminářů o Scientologické technologii asistů a o dalších základních scientologických nástrojích.

Také založili a vytrénovali pět místních skupin Dobrovolných duchovních, kteří budou pokračovat v jejich práci, jakmile budou bezodkladné humanitární činnosti dokončeny.

___

Při vytváření programu Dobrovolných duchovních L. Ron Hubbard napsal: „Pokud někdo nemá rád zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco dělat. Může se stát Dobrovolným duchovním a pomoci ji zcivilizovat, přinést jí svědomí, laskavost, lásku a osvobození od utrpení tím, že jí dodá důvěru, slušnost, poctivost a toleranci.“