Odpověď scientologických Dobrovolných duchovních na mexickou katastrofu

Guerrero, Mexiko

8. 11. 2013

Hurikán Raymond se přehnal přes území již zaplavená kvůli bouřím v minulém měsíci. Dobrovolní duchovní, kteří jsou v Guerreru od tropických bouří Manuel, nyní poskytují úlevu bezprostředně po posledním lijáku.

Třetí větší bouře, která zasáhla Mexiko v této hurikánové sezóně, zanechala již tak oslabenou infrastrukturu v šoku.

Hurikán Raymond se hnal k pacifickému pobřeží Mexika a hrozil novými záplavami v Acapulcu, které se stále ještě zotavuje ze silných zářijových dešťů.

Minulý měsíc země utrpěla nejhorší zaznamenané záplavy, když se tropické bouře Manuel a Ingrid spojily nad Mexikem, zabily víc než 150 lidí a způsobily škody odhadované na 6 miliard dolarů. Podle zpravodajské služby Reuters je vzhledem k dopadu těchto bouří asi 5700 lidí ve městě Acapulco stále v přístřešcích.

Zatímco scientologičtí Dobrovolní duchovní reagující na katastrofu v této oblasti, se sami připravovali na zvládání následků Raymonda, Národní scientologická organizace Mexika zorganizovala sbírkové centrum pro nové dodávky k dopravení do záplavové zóny.

Dobrovolní duchovní začali reagovat na katastrofy v Guerreru, jakmile zářijové bouře udeřily. Národní scientologická organizace Mexika okamžitě zřídila na svých pozemcích „zásobovací stan“ pro reakci na katastrofu, pro plánování reakcí a sbírání humanitární pomoci.

První do Guerrera odjel známý mexický záchranářský tým „Los Topos“. Los Topos, trénovaní kromě vlastní technologie pátrání a záchrany navíc v „odpovědi na katastrofu“ Dobrovolných duchovních, hledali přeživší i zemřelé ztracené pod horami bahna, které prakticky pohřbil celou vesnici La Pintada.

Další desítky scientologických Dobrovolných duchovních přijely do Guerrero distribuovat zásoby těm, kdo byli uvězněni bouří, a pracovat v přístřešcích, aby pomohli těm, kdo zůstali bez domova.

Vybaveni efektivní technologií pro řešení prakticky jakéhokoli problému, Dobrovolní duchovní žijí podle motta: „Nezáleží na tom, jaký je problém, něco se s tím dá dělat.“

# # # #

Při vytváření programu Dobrovolných duchovních L. Ron Hubbard napsal: „Pokud někdo nemá rád zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco dělat. Může se stát Dobrovolným duchovním pomoci ji zcivilizovat, přinést jí svědomí, laskavost, lásku a osvobození od utrpení tím, že jí dodá důvěru, slušnost, poctivost a toleranci.“