Odvoz suti a odpadu Praha

odvoz odpadu a sutiStavíte barák, přistavujete patro, rekonstruujete, zateplujete? Bouráte,  strháváte, nebo  vyklízíte haraburdí z půdy, ze sklepa?  Budete sekat, kácet, čímž vám vznikne zahradní odpad, nebo se chcete zbavit neudržovaného kompostu? Nebo se jen stěhujete z většího do menšího a logicky se všechno do menšího bytu nevejde, přičemž při stěhování se vždy zjistí, že mnoho věcí je starých, ošklivých a nepotřebných, čili k vyhození. Tyto činnosti ať už soukromého, stavebního charakteru mají jednu společnou věc.  Vznikne, vzniká, či se již vyskytuje u nich nepotřebný bordel, kterého je potřeba se zbavit, odvézt. Odvoz odpadu a suti ale není jen tak!

Stavební, či rozměrný odpad, jehož je většinou  větší množství do komunálních popelnic rozhodně nepatří a do lesa, či vyklopit do řeky už vůbec NE! To dělají zoufalci, které ničí přírodu a navíc jsou za to ohromné pokuty, což je správné. Na druh tohoto odpadu jsou specializované firmy, které na to mají speciální kontejnery na odvoz suti a odpadu.

Kontejnery na odvoz odpadu a suti

Nosnost kontejnerů se pohybuje od 3 do 12 tun a objemu od 3 po 10 metru krychlových. Ale hlavní výhodou kontejnerů na odvoz odpadu a suti je především to, že kontejnery jsou „složitelné“, čili nákladní vozidlo přijede a kontejner vám zanechá na požadovaném místě a požadovanou dobu. Dle domluvy, či na zavolání kontejner pak vyveze. Takovýto kontejner vám pak vyřeší veškeré starosti, problémy s odpadem.

Před objednáním kontejneru

Specializované firmy, jejichž posláním je odvoz odpadu a suti, vybírejte pečlivě. Nechcete přece mít problémy s neschopnou firmou. Níže je seznam bodů, na které byste měli brát zřetel.

1)    Firma s dlouholetou působností, výběrem kontejnerů a moderní, spolehlivou technikou.
2)    Zajímat by Vás také mohlo, za jak dlouho je firma schopná přistavit kontejner.
3)    Zkontrolujte si, zdali má firma povolení s nakládání s odpady
4)    Firma by Vám také měla, nabídnou tzv. “potvrzení o převzetí odpadu ke zneškodnění,“ což je zpravidla potřebné pro kolaudační rozhodnutí.
5)    O firmě by také mohlo být užitečné vědět, zdali zařizuje třeba i jiné služby, jako třeba dovoz materiálu, zemní práce apod.

Nyní už víte co dělat s odpadem a ceny za odvoz odpadu a suti nejsou tak vysoké. Už víte, co je potřeba vědět a od firmy žádat. Ze své vlastní zkušenosti vám mohu doporučit firmu Vejšický CZ, s kterou jsem byl náramně spokojený.