Parafinové zábaly

Parafinové zábaly jsou lokální terapií. Využívá se tepla k uvolnění svalových spasmů, které se velkou měrou podílejí zejména na chronických bolestech krční a bederní páteře.

Parafínové zábaly jsou lokální termoterapií (léčba teplem), přičemž termoterapie patří k nejstarším léčebným metodám. Při aplikaci parafínových zábalů se teplota parafínu pohybuje okolo 55°C. Parafín se na dané místo nanáší štětcem v několika vrstvách nebo se příslušná část těla opakovaně noří do vaničky s prohřátým parafínem. Parafínové zábaly působí v místě aplikace jako minisauna. Teplo z prohřátého parafínu je pozvolna předáváno v místě aplikace do těla, které hloubkově prohřívá. V místě ošetření dochází k lepšímu prokrvení tkání a tím ke stimulaci regenerace, je urychlen metabolismus a také dochází k uvolnění svalových spazmů. Dalším účinkem parafínových zábalů je kosmetický efekt. V místě použití je pokožka sametově hebká. Člověk se navíc po užití parafínových zábalů cítí uvolněně.

Parafínové zábaly se používají v lázeňství i jako součást rehabilitační léčby. Procedura je vhodná též při bolesti drobných kloubů na podkladě artrózy, přetížení nebo chronických revmatických změn.

K léčbě jsou využívány různé modifikace parafínu. Ke starším způsobům patří používání bílého parafínu s příměsí parafínového oleje, k nejnovějším způsobům aplikace patří používání směsi parafínu s jemným bahnem sopečného původu.

Blahodárné účinky parafínových zábalů můžete vyzkoušet pod odborným dohledem lékařů v Lázeňském hotelu Pyramida ve Františkových Lázních. V tomto hotelu můžete navíc vyzkoušet řadu dalších lázeňských i wellness procedur.

http://www.hotel-pyramida.cz/parafinovy-zabal

http://www.hotel-pyramida.cz/pr-clanky

http://www.hotel-pyramida.cz/parafinove-zabaly