Péče o capáčky

Capáčky jsou ideální obuví pro všechny malé děti. Capáčky mohou nosit všechny děti téměř od narození až do šesti let. Capáčky jsou vhodné pro pobyt v místnostech, na doma, do babykaváren, dětských koutků, na návštěvu anebo například do autosedaček a kočárků.

I když se capáčky tak snadno a rychle neušpiní jako v případě obuvi na ven, vlivem každodenního nošení na nich také ulpívají nečistoty. V takovéto případě je vhodné capáčky pouze lehce otřít vlhkých hadříkem a nechat uschnout. Nikdy však capáčky nenechávejte schnout na topení, ani je neperte v pračce, jelikož by se mohla kůže nenávratně poškodit! V případě, že je antiskluzová podrážka uhlazená a sešlapaná, doporučuje se jednou začas pomocí jemného kartáčku podrážku vyčistit a kartáčkem ji opět zdrsnit.

Capáčky můžete také jemně omýt pomocí mýdla nebo ošetřit přípravkem, který je určený na dětskou koženou obuv. V případě, že vám capáčky vlivem navlhčení ztvrdly, stačí je několikrát promnout v ruce a po chvíli nošení se opět jejich kůže zjemní a bude opět dokonale ohebná.