Plastická operace břicha – abdominoplastika

Plastickou operaci břicha potřebujete v případě, že si chcete nechat odstranit přebytečný tuk, povislou kůži a zpevnit břišní svaly. Abdominoplastika se provádí při celkové anestezii a zákrok trvá obvykle 2-3 hodiny. Hospitalizace po zákroku je dlouhá 3-4 dny, po ní následuje klidový režim dlouhý dalších 5-7 dnů. Celková rekonvalescence poté trvá 2-4 týdny.
Jedná se o rozsáhlý chirurgický zákrok, který vede k získání plochého břicha. Odstraňuje se při něm přebytečný tuk a kůže a zpevňují se svaly břišní stěny. Nejčastější příčiny k potřebě zákroku abdominoplastika jsou těhotenství, výrazná redukce hmotnosti a rozestup (diastáza) přímých břišních svalů a povolení břišní stěny.

Potřebuji liposukci nebo abdominoplastiku?

Klasická liposukce stačí, pokud je kvalitní kůže bez strií (malých jizviček), pokud není kůže ve velkém nadbytku a není rozestup svalů. Liposukce je oproti abdominoplastice mnohem méně invazivní. Hojení a rekonvalescence po zákroku je oproti abdominoplastice mnohem kratší.
Jsme klinika plastická chirurgie Brandeis Clinic. Provádíme zákroky plastické operace břicha neboli abdominoplastiky a zákroky liposukce Praha.