Polykarbonátové desky s životností až 30 let

Máte povědomí o polykarbonátonových deskách? Určitě ano, tento materiál se hojně využívá k zastřešení pergol, altánů a bazénů. Lze ho použít i jako prosvětlovací prvek v průmyslových halách. Co ale polykarbonát je? A k čemu slouží střešní světlíky? Více se dozvíte níže v článku.

Polykarbonátové desky pro prosvětlení objektu

V dnešní době můžete pořídit polykarbonátové desky, které vznikají z termoplastu nazývaného polykarbonát. Jak polykarbonát získáme? Vzniká vstřikování nebo lisováním za tepla, a tak oceníte jeho vlastnosti jako odolnost proti nárazům a teplotním výkyvům. Kam se polykarbonátové desky hodí? Lidé je využivají ve stavebnictví a v zahradnictví i pro jejich teplostní stálost a pevnost při tepotách od -40°C do +135°C. Polykarbonátové desky v sobě mají speciální filtry, které zaručí jejich odolnost proti UV zářením a slunečním paprskům. Životnost polykarbonátových desek je až 30 let.

Kde všude využít polykarbonátové desky?

Tento materiál se hodí pro skleníky, desky k pařníkům, k zatřešení bazénů různých tvarů, k prosvětlení hal i k prosvětlení střešního a obvodového pláště průmyslových objektů. Objednejte si desky i pro zastřešení pergol, teras a verand, využít ho lze i na vnitřní prosvětlovací příčky a autobusové zastávky.

Jaký profil desky si zvolíte vy?

Rozhodli jste se pro koupi polykarbonátových desek. Na trhu je velká spousta velikostí i různé tloušťky, materiál jde ohýbat do jakéhokoliv tvaru si budete přát. K dispozici vám jsou plné nebo komůrkové desky. Seženete i dutinkové polykarbonátové desky. Ty jsou vhodné na rovné i obloukové zasklívání. Proč zvolit zrovna dutinkové polykarbonátové desky? Přesvědčí vás odolnost proti větru, nárazům a vysokým a nízkým teplotám. Tento materiál se hojně využívá ve stavebnictví, protože má nižší hmotnost.

Světla není nikdy dost

Na práci je potřeba dostatek světla. Proto doporučujeme tento materiál do průmyslových hal. Dopřejte si je jako střešní světlíky, které zaručí dostatek světla na potřebných místech. V nabídce máme i otevíratelné střešní světlíky. Díky nim bude v hale lépe cirkulovat vzduch. Máte opravdu velký objekt a přemýšlíte o světlíkách? Tak to si objednejte pásové střešní světlíky, které vám jsou k dispozici i s větracím systémem.