Poradíme Vám, co se zápachem ve vodě

Zápach ve vodě patří mezi nálezy, které se ve vodě objevují. Setkáte se s ním ve dvou případech. První je, když si pustíte kohoutek s vodou studenou a ucítíte zápach, znamená to, že obsahuje větší množství bakterií, manganu a železa. Druhý se vyznačuje tím, že když si pustíte kohoutek s teplou vodou a objeví se zápach, jde o výskyt síranů, amonných iontů, bakterií a organického znečištění CHSK Mn ve vodě. U teplé vody je i dost možné, že to způsobuje anoda v bojleru. Nicméně ani vyndání anody Vám nezaručí, že se zápachu z vody zbavíte. Pokud chcete mít jistotu, nejlepším způsobem je rozbor vody, z kterého třeba zjistíte i jiné škodlivé látky, vyskytující se ve Vaší vodě.

Jestliže Vás výsledky z rozboru nepotěší, tudíž budou pozitivní na zápach vody, zachovejte klidnou hlavu. Je řešení, jak se zbavit zápachu z vody a naše firma Vám ho s radostí nabídne. Samozřejmě se jedná o to, v jak velkém množství Vás zápach ve vodě trápí a jestli u studené či teplé vody. Na obě možnosti jsme v naši firmě připraveni.

Při odstranění zápachu ze studené vody(tzn. máte v ní mangan a železo) používáme odželezňovací filtry D, P 300 a další. Z teplé vody(tzn. máte v ní organické znečištění CHSK Mn, sírany a amonné ionty) odstraňujeme zápach filtrem Extreme. Máte-li tyto problémy, víte už, že se na naši firmu můžete obrátit a určitě Vám poradíme, jak se zbavit zápachu z vody.