Povinné ručení – jak vybrat to správné?

Povinné ručení je povinen uzavřít každý provozovatel vozidla na pozemních komunikacích. Povinné ručení kryje Vámi způsobené škody na majetku, ale i na zdraví třetích osob. Neuzavřením povinného ručení se vystavujete obrovskému riziku, navíc Vám bude povinné ručení spolu s pokutou vyměřeno zpětně kanceláří pojistitelů.

Důležité parametry pro výběr správného povinného ručení

Pro většinu z nás je nejdůležitějším parametrem pro výběr pojišťovny cena pojistky. Povinné ručení se hradí nejčastěji kvartálně, půlročně nebo dokonce za celý rok. Dalším důležitým parametrem, který byste při výběru pojišťovny jistě neměli podceňovat je výše pojistného krytí. Ta stanovuje, do jaké výše bude Vaše pojišťovna schopna krýt Vámi způsobené škody. Obvykle se setkáte se zápisem pojistného plnění například 35/50, což znamená, že maximální možná výše krytí je 35 milionů na majetek a 50 milionů na zdraví.

Porovnávání jednotlivých pojistek

Na dnešním trhu je spousty nabídek jednotlivých pojišťoven, ale jak si vybrat tu pravou, která bude na míru přímo Vám? K tomu Vám může pomoci online nástroj povinné ručení porovnání. V prvním kroku je důležité vyplnit údaje o Vaší osobě a o vozidle, které chcete pojistit. Výsledná cena pojištění je závislá na mnoha parametrech, od výkonu motoru, hmotnosti vozidla až po věk řidiče. Každá z pojišťoven zohledňuje pro výpočet výsledné ceny jiné parametry. Povinné ručení porovnání Vám tak nabídne pouze relevantní nabídky, které jsou přímo na míru Vám i Vašemu vozu.

Pojištění uzavřené přes internet je platné ve chvíli, kdy obdržíte platnou zelenou kartu. Pro okamžité použití nejprve obdržíte pouze dočasnou zelenou kartu e-mailem, která slouží jako náhrada za originál. Zelenou kartu jste povinni s sebou mít ve vozidle.

Ujistěte se, že Vám Vaše stávající pojistka nabízí to samé, co konkurenční a porovnejte, zda pro Vás není na trhu výhodnější. Povinné ručení kalkulačka je tím pravým nástrojem pro všechny, kteří rádi ušetří.