Pravé řecké olivy jedině od nás

Máte rádi olivy a hledáte opravdovou kvalitu? Dnes není problém sehnat balíček (nebo spíše sáček) oliv ve slaném nálevu v nějakém supermarketu za 6,- Kč.  Na druhou stranou, pokud znáte pravou chuť tohoto úžasného ovoce, tak víte, že je lepší si připlatit.

Řecko má třetí největší produkci stolních oliv na světě. Téměř 10% celosvětové produkce jde odtamtud. A právě tyto kvalitní bobule jsme schopni dovézt až na Váš stůl. Nemusíte čekat  na dovolenou, abyste si pochutnali. Jsme společnost PeMaP s.r.o. a zabýváme se dovozem potravin vysoké kvality. V rámci distribuce oliv máme navázanou spolupráci s rodinnou firmou z oblasti Halkidiki v Řecku s tradicí od roku 1993. Dodáváme jejich celé vypeckované olivy, plněné s papričkou nebo mandlí. Opravdu stojí za to je ochutnat.

Další firma, se kterou spolupracujeme, sídlí v Thessaloniki a z jejich repertoáru si můžete pochutnat na plněných olivách česnekem či marinovaných s feferonkou nebo sladkou paprikou. Jsou kvalitní, nabité sluníčkem a plné vitamínů.

Oliva je právě ten druh ovoce, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Je zdrojem nenasycených mastných kyselin a důležitých vitamínů A, D, E a K. Díky obsahu antioxidantů také pomáhají posilovat imunitu a zpomalovat stárnutí. Pozitivně působí jako prevence v rámci kardiovaskulárních chorob, poruchách funkce jater a onemocnění nervového systému. A to právě díky tomu, že vitamín E zpomaluje poškozování buněčných membrán a bojuje proti osteoporóze.

Co se týče servírování, správně by se měly podávat v misce a bez nálevu. A aby vydržely dlouho svěží a neoschly, doporučujeme je pokapat trochou olivového oleje (díky němu také získají krásnou barvu a lesk). Pak už jen stačí přinést nějaká „napichovátka“ a nastartovat chuťové buňky.

V České republice to sice stále není tradiční potravina, ale dle našeho názoru by se jí měla stát. Právě proto podporujeme její rozšíření. Objednávat si je můžete v našem e-shopu na stránkách www.pemap.cz, kde si vyberete nejen ze škály různých druhů oliv, ale nejeden řecký olivový olej prvotřídní kvality.

Řekové nejsou tlustí a dožívají se vysokého věku. A to i díky olivám a výrobkům z nich. Vždyť téměř každá rodina vlastní olivovník a většina pořekadel a přání se vztahuje k produkci oliv. Tak využijte jejich receptu na kvalitní zdraví a dlouhý život. Navštivte www.pemap.cz.