Prožijte nezapomenutelnou dovolenou v kraji vinic

Vinařství má v Evropě velmi dlouhou tradici. Známá jsou zejména francouzská vinařství, která produkují vína prvotřídní kvality, ale také Česká republika se pyšní řadou kvalitních vinařských oblastí. V těchto oblastech se nacházejí nejen rozsáhlé vinice, ale také malebné vesnice a městečka s vinnými sklípky, v nichž jsou uloženy klenoty místních vinařů. Máte-li rádi víno a chcete-li si užít příjemnou dovolenou plnou gastronomických zážitků a odpočinku, vinařské pobyty jsou pro vás jako stvořené!

Chuť vína ovlivňuje celá řada faktorů a každé vinařství má svůj vlastní recept jak vypěstovat a následně také zpravodaj vinnou révu, díky čemuž vzniká neuvěřitelná pestrost chutí. Nejlepším způsobem, jak ochutnat vína daného vinaře, je návštěva jeho vinného sklepa doplněná o výklad. Nejen že tedy ochutnáte nejrůznější druhy vín, ale také se dovíte zajímavé informace o jeho výrobě a vlastnostech. Využijte slevy na vinařské pobyty a užijte si dovolenou plnou jedinečných zážitků!

Vinařská dovolená na jižní Moravě

Jižní Morava patří mezi nejznámější vinařské oblasti u nás. Pyšní se velmi teplým klimatem a ideálními podmínkami pro pěstování kvalitní vinné révy. V této rozsáhlé oblasti se nachází celá řada větších i menších vinařství, které produkují širokou paletu červených, bílých, ale také růžových vín. Vybere si zde tedy opravdu každý a možná přijde na chuť i zcela novým vínům. Vinařská dovolená na jižní Moravě je ideální zejména pro páry, které jistě ocení možnost romantického večera stráveného s cimbálovkou ve vinném sklepě, výletů do okolí, ale také cyklistiky nebo wellness, při kterém mohou načerpat nové síly.

Pokud vás láká vyrazit právě na vinařskou dovolenou, rozhodně nepřehlédněte akční nabídky v podobě slev na vinařské pobyty, které nabízejí slevové portály, jako je například NewGo.cz. Se slevou 40 – 60 % můžete navštívit známé vinařské podoblasti, jako je Znojemsko, Mikulovsko, Velkopavlovsko nebo Slovácko.