Reflexní masáže

Jedná se o mechanické působení na hyperalgické zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů nebo různých hlubokých svalových skupin.

Při reflexních masážích fyzioterapeut volí sestavy speciálních technik a hmatů podle aktuálního zdravotního stavu pacienta. Systém reflexních masáží byl v minulém století v Čechách velmi podrobně propracován.  Zejména při potížích v oblasti krční páteře patří reflexní masáže ke specialitám českého rehabilitačního lékařství. Působením na některé reflexní body může ovlivnit i chronické bolesti hlavy.

Mimo třech základních sestav reflexních masáží, mezi které patří masáž šíjová, zádová a bederní známe také reflexní masáž obličejovou a reflexní masáž nožní.

Reflexní obličejová masáž hlavy patří k nejstarším léčivým metodám na světě. Původ této masáže nacházíme již v dávných v asijských kulturách. Díky příjemným dotykům je kůže lépe prokrvena a získává svěží vzhled a odpočinutý výraz. Dokonce i malé známky stárnutí, jako otoky či flíčky se daří pomocí této masáže obličeje  znatelně redukovány. Přes linie meridián a nervová zakončení dochází během obličejové masáže k uvolnění svalstva a k vyrovnání energií. Obličejová masáž působí také jako blahodárný jemný facelifting a odumřelé kožní buňky jsou jemně odstraněny.

Při reflexní masáži nohou jde o stimulaci akupresurních bodů v mikrosystému plošky nohy. Pomocí speciální masážní techniky se působí i na vnitřní orgány. Zlepšuje se vegetativní rovnováha, působí se proti bolesti a urychluje se hojení. Tato masáž je doporučuvána při depresích, nespavosti a ke zlepšení celkového zdravotního stavu.

Možnost vyzkoušet blahodárné účinky reflexních masáží nabízí Lázeňský hotel Pyramida ve Františkových Lázních. Moderní hotel Pyramida ve Františkových Lázních nabízí také další druhy masáží i řadu různých léčebných lázeňských i wellness procedur.

http://www.hotel-pyramida.cz/reflexni-masaz

http://www.hotel-pyramida.cz/reflexni-masaz-nozni