Rok 2014 je 80. výročím L. Rona Hubbarda jako profesionálního spisovatele

V roce 2014 si připomínáme 80. výročí působení L. Rona Hubbarda jako profesionálního spisovatele. „Zeleného boha“ publikoval v únorovém vydání Strhujících dobrodružství v roce 1934. Oznámila to Author Services, Inc., literární agentura, kterou Hubbard založil, aby uspokojil přetrvávající poptávku po svých dílech.
Vzhledem k tomu, že příběhy L. Rona Hubbarda byly založeny na postavách, zůstaly nadčasové a poskytují skvělé příběhy pro širokou škálu čtenářů.
Hollywood, Kalifornie
13. března 2014
V roce 2014 si připomínáme 80. výročí působení L. Rona Hubbarda jako profesionálního spisovatele. „Zeleného boha“ publikoval v únorovém vydání Strhujících dobrodružství v roce 1934. Oznámila to Author Services, Inc., literární agentura, kterou Hubbard založil, aby uspokojil přetrvávající poptávku po svých dílech. Hubbardovi bylo 23.
Oznámení bylo zveřejněno na oslavu výročí jeho narozenin 13. března 1911.
„Hubbard přijel do Encinitas, severně od San Diega, kde začal psát každý den příběh v délce od 4 500 do 20 000 slov, a pak je předložil Newyorským vydavatelům, aby pronikl na trh“ uvedl John Goodwin z oddělení veřejných záležitostí Author Services. „Po pouhých šesti týdnech prodal své první dva příběhy.“
Stejně jako ostatní velcí autoři dobrodružné literatury, mezi nimiž jsou i jména jako Edgar Rice Burroughs, Raymond Chandler, Agatha Christie a Dashiell Hammett, se Hubbard rychle stal oporou populární fikce 20. století. Nicméně Hubbard nebyl jako většina autorů té doby, neboť jeho příběhy zahrnovaly široké spektrum žánrů včetně dobrodružných, westernů, tajemných, detektivních, fantasy, sci-fi a dokonce i nějaké romantiky, přičemž používal své jméno a 15 literárních pseudonymů.
„Vzhledem k tomu, že příběhy L. Rona Hubbarda byly založeny na postavách, zůstaly nadčasové a poskytují skvělé příběhy pro širokou škálu čtenářů,“ dodal Goodwin. „To pomáhá vysvětlit jejich populární přijetí v tolika různých oblastech, od motorestů pro kamiony po vojenské základny po celém světě, dokonce ve středoškolských programech čtení na celostátní úrovni.“
Autor Services se zabývá v znovuvydáváním jeho děl dobrodružné literatury. Příběhy ze Zlatého věku obsahují 153 příběhů, které všechny napsal Hubbard ve 30. a 40. letech, jsou obecně považovány za „zlatý věk sci-fi a fantasy“. Tištěná verze každého díla obsahuje obrazovou část, která původně doprovázela příběh vydaný v časopisu. Kromě toho každý titul nabízí nezkrácený zvukový záznam divadelního představení v plném obsazení s tématickou hudbou a prostorovými zvukovými efekty.
Více informací o L. Ronu Hubbardovi najdete na lronhubbard.org.
Více informací o sci-fi dílech L. Rona Hubbarda najdete na galaxypress.com.
Více informací o Author Services, Inc najdete na authorservicesinc.com.