Saténové prádlo

Saténové prádlo

Saténové prádlo, jak již název napovídá je prádlo ze saténu. Co to ten satén je? Na jaké prádlo se satén nejčastěji používá? A proč je saténové prádlo převážně u žen tak moc oblíbené?

Co to je satén?

Satén je tkanina, čili plochý, textilní útvar, který vzniká propojením dvou vzájemně kolmo probíhajících soustav nití, osnovy a útku.  Satén je tkanina v atlasové vazbě.  Atlasová vazba je rozpoznatelná pro svůj lesklý vzhled a “hedvábný” omak. Je to vazba většinou velmi hustá, ale málo odolná proti oděru.

Satanové prádlo

Satén se používá pro značnou škálu prádla, především luxusního prádla, čili dražšího. Známe tak Saténové prádlo spodní i saténové trenýrky, saténové noční úbory, košilky, saténové pyžama, saténové, večerní šaty, saténové obleky a kvádra atd. Ale satén se používá i pro závěsy, prostěradla, dečky, nejčastěji jako satén v kombinaci s bavlnou, čili z bavlněného saténu.

Proč ženy milují Saténové prádlo?
–    Ženy milují jemnost, křehkost na omak.
–    Ženy milují lesk luxusu, spanilosti, třpytivost.
Satén splňuje v jednom to, co ženy milují.
Satén není moderní, přirozený ani praktický. Ale skoro každá žena ho má, v podobě županu, košilky, či kalhotek apod. jako šperk. Satén je luxus.

Zeptali jsme se 20 žen, jaká látka na dotek je jim nejpříjemnější. Takhle to dopadlo:
satén      12
hedvábí    2
pvc   0
bavlna  2
nylon  0
krajka   0
kůže   1
latex  1
lycra  1
polyester  0

Chcete-li udělat ženě radost. Kupte ji saténové prádlo. Ocení to možná více, než šperk.