Scientologická církev: činnosti aktivní pomoci komunitě

Společenská odpovědnost je logickým rozšířením duchovních hodnot a od založení Scientologické církve v roce 1954 jsou scientologové aktivně zapojeni do služby svým komunitám.

Kromě mezinárodních programů s širokým záběrem, které sponzorují protidrogovou výchovu, lidská práva a Scientologické Dobrovolné duchovní, scientologické církve a jejich členové podporují širokou škálu místních a regionálních aktivit: sousedské hlídky a další programy pro snižování kriminality, darování krve pro Červený kříž a místní nemocnice, sbírky pro potravinové banky, sbírky oblečení pro potřebné, a program „Hračky pro caparty“ spolu s námořnictvem. Scientologičtí dobrovolníci také obstarávají hudební zábavu pro seniory, uklízejí parky a hřiště a doučují děti i dospělé včetně těch, kteří se učí angličtinu jako druhý jazyk.

V ústředí Scientologické církve ve Spojeném království scientologové pořádají každoroční charitativní slavnost za účasti asi 2.000 scientologů a ostatních na podporu místních charitativních organizací, jako je Royal National Lifeboat Institution a Youth Trust. V Kanadě církev s pomocí místních podniků pořádá každoroční pouliční festival pro charitu. V celé Evropě, Asii, Austrálii a Latinské Americe scientologové sponzorují a podporují tyto a bezpočet dalších místních aktivit pro zlepšení komunit.