Scientologická církev v Kaohsiungu prosazuje lidská práva

Kaohsiung, Tchaj-wan

25. ledna 2014

Nová Scientologická církev zvyšuje povědomí o Všeobecné deklaraci lidských práv

Třesk činelů, burácivé víření bubnů…

Tak začal průvod v Scientologické církvi v Kaohsiungu, který se konal v prosinci na počest 65. výročí Všeobecné deklarace lidských práv.

Církev uspořádala tento pochod za lidská práva a den otevřených dveří s cílem zvýšit povědomí o základních právech, která má každý jedinec.

Den začal konferencí konanou v kapli nové církve, na které promluvili místní hodnostáři a zástupci Mládeže za lidská práva. Ředitel veřejných záležitostí církve představil Scientologií podporované iniciativy v oblasti lidských práv a vyzval účastníky, aby připojili k zaměstnancům církve a farníkům na třetím ročníku Pochodu za lidská práva sponzorovaném církví a taoistickým chrámem Nan-Tai Chi-Wang.

Účastníci šli od Scientologické církve v srdci Kaohsiung na stanici rychlé hromadné dopravy Formosa, na místo nechvalně známého „Kaohsiungského incidentu“ z roku 1979, kde zatčení politických odpůrců na demonstraci ke Dni lidských práv vyvolalo řetězec událostí, které nakonec přinesly konec stanného práva a zavedly v národě demokracii.

Dobrovolníci ze Scientologické církve na Tchaj-wanu věnují úsilí přinášení kultury, ve které se ctí práva všech jednotlivců, každý rok dodávají ve školách stovky vzdělávacích přednášek z oblasti lidských práv a provádějí petiční kampaně a pouliční akce na zvýšení povědomí o Všeobecné deklaraci lidských práv. Za tyto a mnohé další humanitární a společenské aktivity získala církev deset let po sobě výroční ocenění Náboženského uznání Ministerstva vnitra Tchaj-wanu.

Scientologická církev v Kaohsiungu na Tchaj-wanu otevřela své brány 7. prosince 2013 jako první Ideální scientologická organizace v Asii. Její zařízení je uspořádáno tak, aby sloužilo Scientologům v jejich postupu k duchovní svobodě, a slouží jako ústředí pro celou komunitu – místo setkání společných snah k duchovnímu povznesení občanů všech vyznání.