Scientologická církev v Portlandu pořádá oslavu Dne přátelství

Portland, Oregon

21. září 2013

Vůdci komunit se sejdou v nové Scientologické církvi v Portlandu

Scientologická církev v Portlandu pořádala letos v létě fórum k Mezinárodnímu dni přátelství a Den otevřených dveří, aby rozšířila účel tohoto dne, stanovený Organizací spojených národů: „že přátelství mezi národy, zeměmi, kulturami a jednotlivci může inspirovat mírové úsilí a stavět mosty mezi komunitami.“ Komunitní a náboženští vůdci z různých prostředí se setkali a sdíleli své vize lepšího světa.

Gwen Barnard, prezidentka Scientologické církve v Portlandu, nastavila tón akce úryvkem z poselství Mezinárodního dne přátelství od generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona: „…rozvíjejme vřelé vazby, které posílí naše společné lidství a podporují blaho lidské rodiny.“

„Dnes vám zde představíme humanitární skupiny, které pracují na naplnění cílů blaha a přátelství pro lidské rodiny,“ řekla Barnard. Seznámila účastníky s Cestou ke štěstí, nenáboženským morálním kodexem založeným na zdravém rozumu, který napsal autor, humanitář a zakladatele Scientologie L. Ron Hubbard, aby poskytl řešení pro morální úpadek společnosti a jednoduchou cestu, po které může kdokoli jít ke šťastnějšímu, etičtějšímu a lepšímu životu.

Účinnost Cesty ke štěstí jako nástroje prevence kriminality podnítila úřady pro prosazování práva, duchovenstvo a instruktory mládeže, aby distribuovali brožuru ve svých komunitách jako prostředek odrazující od zločinu a násilí.

Barnard sdílela Sadu pro vzdělavatele Cesty ke štěstí s účastníky, ukázala jim tři z 21 veřejnoprávních oznámení, které ilustrují každé z pravidel z brožury. Církev dává tyto materiály k dispozici zdarma pro pedagogy, komunitní a náboženské vůdce a úředníky.

Fórum a Den otevřených dveří se konali v nové Scientologické církvi v Portlandu 11. května 2013. Ideální Scientologická organizace a její zařízení jsou uspořádány tak, aby sloužily Scientologům v jejich postupu k duchovní svobodě, a slouží jako ústředí pro celou komunitu – místo setkání společných snah k duchovnímu povznesení občanů všech vyznání.

_____

Cesta ke štěstí byla napsána v roce 1981. Je nesmírně populární od svého prvního vydání, více než 100 milionů kopií bylo distribuováno ve 109 jazycích, ve 205 zemích a oblastech.

Scientologická církev a její členové hrdě sdílejí nástroje pro šťastnější život, obsažené v Cestě ke štěstí, se všemi, jejichž cílem je také lepší svět. Více informací najdete na Scientology.org/thewaytohappiness

Scientologie: Jak pomáháme – Cesta ke štěstí, Vytváření světa poctivosti, důvěry a sebeúcty je jedna ze série brožur, které předkládá Mezinárodní Scientologická církev, aby vyhověla žádostem o více informací o Scientologickém náboženství a o tom, jak podporuje celosvětové humanitární iniciativy a programy společenského zlepšení.