Scientologičtí Dobrovolní duchovní Si Racha, Thajsko pomáhají v dobrých i špatných časech

| Si Racha , Thajsko • 19. března 2014 |

Scientologičtí Dobrovolní duchovní ze skupiny Si Racha, Thajsko slaví své čtvrté výročí s obnoveným závazkem pomoci komunitě.

Na pobřeží Thajska, 60 km jižně od Bangkoku, tým Scientologických Dobrovolných duchovních z města Si Racha slaví své čtvrté výročí jako organizované skupiny. Během posledních čtyř let, získali takovou pověst u lidí, že se na ně mohou obrátit, bez ohledu na okolnosti, kdykoliv potřebují pomoc.

Vznikla v roce 2010, kdy Scientologičtí Dobrovolní duchovní Jihovýchodní Asie Goodwill Tour navštívili region, skupina je aktivní, ať jsou časy dobré nebo zlé.

Aktivní po celý rok, v únoru pomohli dětem místní nedělní školy překonat problémy s učením tím, že je učí studijní technologii vyvinutou L. Ron Hubbardem, jedno z 19 témat v Scientologické příručce. Ten samý týden, představili sestrám z nedaleké nemocnice scientologické asisty, techniky, které se zaměřují na mentální a duchovní faktory, které prodlužují nemoci a úrazy.

V roce 2011, kdy nejhorší monzun za půl století zaplavil dvě třetiny země, zasáhlo 2,6 milionu lidí, Dobrovolní duchovní pracovali bok po boku s pracovníky humanitární pomoci, přepravit jídlo a zásoby pro lidi, kteří uvízli na střechách svých domů. Připravili balené jídlo pro některé ze stovek tisíc žijících v přístřešcích. A scientologickými asisty pomáhali obětem katastrof vyrovnat se se stresem a traumatem.

I když bylo po katastrofě, pokračovali v práci s místními úředníky, doprovázeli je na měsíčních návštěvách odlehlých vesnic, aby poskytli potřebné asisty.

S jejich mottem ” Bez ohledu na problém, vždy se s tím dá něco udělat. ” pomáhají lidem v regionu po celý rok s cílem zlepšit jejich životy, nabízí semináře a přednášky o praktických nástrojích obsažených v Scientologické příručce.

______

Program Dobrovolných duchovních byl výslovně určen pro použití scientologů i ne-scientologů. Každý, z jakékoli kultury nebo jakéhokoli vyznání se může trénovat jako dobrovolný duchovní a používat tyto nástroje, aby pomohl svým rodinám i komunitám. A všichni jsou vítáni, aby tak učinili.

Vybaveni účinnou technologií pro řešení prakticky každého problému, Dobrovolní duchovní žijí dle motta:” Bez ohledu na problém, vždy se s tím dá něco udělat. ”

____

Přesahuje všechny etnické, kulturní a náboženské hranice, program Dobrovolného duchovního je zde pro každého, kdo potřebuje pomoc. Trénink na Dobrovolného duchovního je zdarma k dispozici na internetových stránkách Dobrovolných duchovních Scientologie pro každého, kdo chce pomáhat druhým.

Scientologická církev vydala novou brožuru, Scientologie – Jak můžeme pomoci: Scientologičtí Dobrovolní duchovní – Něco se s tím dá udělat, kvůli dalším informacím o programu. Chcete-li se dozvědět více nebo si přečíst kopii brožury, navštivte webové stránky Scientologie.

# # # #

Při vytváření programu Dobrovolných duchovních, L. Ron Hubbard napsal: ” Pokud někdo nemá rád zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco udělat. Může se stát Dobrovolným duchovním a pomoci civilizovat, přinést svědomí, laskavost, lásku a svobodu z dřiny vštípit důvěru, slušnost, poctivost a toleranci.”