Scientologové přinášejí protidrogovou výchovu do Nižného Novgorodu

Nižnij Novgorod, Rusko

2. 10. 2013

Mládež na festivalu v Nižném Novgorodu se dozvěděla pravdu o drogách

Stovky mladých mužů a žen v městečku Semjenov v ruské oblasti Nižnij Novgorod se dozvěděly pravdu o drogách dne 15. září, kdy byl tým scientologů pozván na místní festival mládeže se svou iniciativou v oblasti protidrogové výchovy a prevence. Festival se konal na podporu toho, aby mládež rozvíjela dobré návyky, které jim pomohou v životě.

Dobrovolníci poskytovali informace a rozdali stovky výtisků brožur Pravda o drogách a povzbuzovali  mladé, aby se zavázali žít život bez drog.

Iniciativa Pravda o drogách je podporována Scientologickou církví a dobrovolníky ze scientologických církví a misí na pěti kontinentech, kteří provádějí protidrogovou prevenci po celý rok.

Program se skládá z:

  • série 13 brožur Pravda o drogách
  • 16 veřejnoprávních oznámení Řekli, že lhali
  • dokumentu Pravda o drogách: Skuteční lidé, skutečné příběhy
  • plakátů Řekli, že lhali, formulářů pro závazek žít bez drog a dalších zdrojů pro učitele a odborníky protidrogové prevence
  • učebního plánu k Pravdě o drogách pro pedagogy

Scientologická církev zpřístupňuje tyto materiály zdarma pro pedagogy, mentory, pro vymahatele práva a pro komunitní vůdce.

Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.

Bylo přesvědčivě prokázáno, že pokud se mladým lidem poskytne pravda o drogách – faktické informace o tom, co drogy jsou a co způsobují – míra jejich užívání úměrně klesá.

_______

Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.

###

Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“